Кои ще са следващите кметове решават избирателите днес. Балотажи днес се провеждат в 19 областни града.
Ще се гласува на балотажи за кметове в 91 общини, 451 кметства и 31 района, след като миналата неделя в тези населени места никой от кандидатите не получи повече от половината от гласовете.
Избори ще има и за районни кметове в София, Пловдив и Варна.
Ето къде избирателите отиват до урните днес:
В София лютата битка е между Васил Терзиев от ПП-ДБ, който на първия тур спечели най-много гласове. Срещу него се изправя Ваня Григорова, подкрепена от БСП.
Илко Стоянов, досегашният кмет на Благоевград, подкрепен от ГЕРБ-СДС Стоянов се изправя срещу Методи Байкушев, кандидатът на ПП-ДБ.
В Петрич Димитър Петров Бръчков от ПП ГЕРБ се изправя на балотаж със Стоян Николов Руйков от СБОР, който е с 27.17% и 7 287 гласа. В Сандански също ще има балотаж – там независимият Атанас Стоянов ще се изправи в битка със Стоян Стоев от ПП ГЕРБ.
В Несебър ще има балотаж между независимия Николай Кирилов Димитров, който на първи тур печели 41.16% или 5 361 гласа, и Иван Дашев от Български съюз за директна демокрация, който на първи тур има 20.54% или 2 675 гласа.
В Поморие Иван Алексиев от ГЕРБ се изправя срещу Веселин Анестиев от ЗНС /Земеделски народен съюз, Коалиция Продължаваме промяната - Демократична България, ИТН/ с 37.70%
Балотаж в областния град Варна ще има между Иван Портних от ГЕРБ и Благомир Коцев от Коалиция ПП-ДБ.
В Бяла, Варненско също има балотаж – между Пеньо Красимиров Ненов от ПП ГЕРБ и Илиян Цонев от Граждани за Общината, който има 33.87%.
В Провадия също ще има балотаж, той ще бъде между Димо Димов от ГЕРБ с 27.91% и Анатоли Атанасов от БСП за България с 21.37%.
Балотаж ще има във Велико Търново между Даниел Панов от ГЕРБ и Йордан Терзийски от Коалиция ПП-ДБ.
В Горна Оряховица ще има балотаж между Добромир Добрев от ГЕРБ и Николай Рашков от Пряка демокрация.
Във Видин ще има балотаж между Цветан Ценков от СДС(НДСВ, НОВОТО ВРЕМЕ) и Александър Матеев от ГЕРБ.
В Белоградчик също ще има балотаж, той ще е между Боян Иванов от МК БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (НДСВ, НОВОТО ВРЕМЕ, ДПС, БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД, Движение Гергьовден) и Борис Николов от Коалиция ПП-ДБ.
В Мездра ще има балотаж между Иван Цанов, независим кандидат и Генади Събков от БСП за България.
В Габрово ще има балотаж между Таня Христова от ГЕРБ и Даниел Петров от Възраждане.
В Севлиево ще има балотаж между Иван Иванов от ГЕРБ с и Светлана Георгиева от Граждани за Общината.
В Добрич ще бъде оспорвана битката на балотажа. Той ще е между Йордан Йорданов от МК ДБГ (ДБГ, ИТН, НДСВ, ССД, ГН и ВМРО-БНД) и Красимир Николов от ГЕРБ.
В Балчик също ще има балотаж, той ще е между Николай Ангелов от ИК Николай Добрев Ангелов и Парсек Саркис Салбашян от Коалиция ПП-ДБ. В Каварна на балотажа ще се явят Елена Балтаджиева от МК ВМРО – БНД (ИТН, БР) и Цонко Цонев от Новото време.
В Кюстендил ще има балотаж между Петър Паунов от Местна коалиция ГЕРБ и Огнян Атанасов от Партия на Зелените.
В Ловеч ще има балотаж между Валентина Стефанова Недялкова от ГЕРБ /СДС/ и Страцимир Веселинов Петков от ПП Има Такъв Народ.
В Берковица ще има оспорван балотаж между Радослав Георгиев Найденов от МК БСП ЗА БЪЛГАРИЯ и Димитранка Замфирова Каменова от ПП ГЕРБ.
В Пазарджик ще има балотаж между Тодор Попов от Местна коалиция "НОВОТО ВРЕМЕ" и Петър Николаев Куленски от Коалиция ПП-ДБ.
В Панагюрище ще има оспорван балотаж между независимия Желязко Иванов Гагов и Никола Иванов Белишки от ГЕРБ.
В Плевен ще има оспорван балотаж между Валентин Венциславов Христов от ПП ГЕРБ и Георг Леонидов Спартански от ИК Георг Леонидов Спартански.
В Пловдив на балотаж ще се явят Костадин Димитров Димитров от ПП ГЕРБ и Ивайло Пеев Старибратов от Коалиция ПП-ДБ.
В Русе ще има балотаж между Пенчо Пламенов Милков МК „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“ и Иван Стефанов Иванов ПП ГЕРБ
В 22 района на София ще има балотажи, след като на първи тур бяха избрани кметове само в два района.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
Затворените заводи във Франция са нараснали с 30% заради конкуренцията от Азия и митата
Eli Lilly сключи споразумение за 2,75 млрд. долара да доставя създадени с AI лекарства
Дневен хороскоп: Баланс, идеи и спокойствие за всяка зодия
Рецепта от тефтера на баба: Катми по родопски
Мицкоски: Няма да правим компромиси с идентичността заради натиск от ЕС и България
Любов, хармония и късмет за тези зодии на 30 март
Спортът по телевизията днес, 30 март
Мачовете по телевизията днес, 30 март
В Макларън обнадеждени след представянето си в Япония
Франция смаза Колумбия, звезда на ПСЖ блести с два гола
България вкара 10 гола на Соломоновите острови, а сега е ред на Индонезия
Трансферът е близо: Барса взима звезда от Италия
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Тревогите на унгарската провинция ще решат съдбата на Орбан
Забравената болест се завръща: Туберкулозата отново застрашава света
Какво ще е времето през следващата седмица?
Варненският „Комодор” спечели купата на България по водна топка
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки