IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Общежитие мое, ад мой: Проблемите на първокурсниците


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

73
74,
преди 6 години
Харесвам 11 Не харесвам 5
Ми като не пипа и не похваща нищо си остава тук и без работа по специалността - от никого не търсен, нищо не можещ да направи, ама с диплома.
отговор Сигнализирай
72
72,
преди 6 години
Харесвам 13 Не харесвам 4
За целта си има специално оборудвани зали в университета. Не откриваме топлата вода. В СУ също има такава. Трябва да се ползва често и редовно. Тя не е за украса. Не са за украса и машините, предоставени точно за обучение в ТУ-тата.Само дето нашите преподаватели ги мързи, а и много от тях сами не могат да покажат нищо. Защото са едни книжни плъхове, преподаващи дори остаряла отдавна теория и нищо повече.
отговор Сигнализирай
71
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 4 Не харесвам 7
До 71И какво сигурно като пипне метала или преподавателя му помогне за конкретно дело ще научи всичко. Утре в практиката ще му трябва друг метал или съвсем друго дело.
отговор Сигнализирай
70
70,
преди 6 години
Харесвам 9 Не харесвам 4
Проблем с четенето ли имаш? Защо да "не си научил 1 и 2 курс нищо"? Никой не твърди, че няма нужда от теория. Но нещо ти е убягнало началното образование на четене с разбиране. За друго става въпрос - че голата теория не е достатъчна за един пълен и качествен образователен процес. И никога няма да бъде.
отговор Сигнализирай
69
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 6 Не харесвам 8
До 66,Как влизат в залата докато учат процес. Нали трябва да са научили първо процес за да влизат в залата.
отговор Сигнализирай
68
68,
преди 6 години
Харесвам 14 Не харесвам 3
И в учебниците е проблемът, и в образованието, което не е организирало един истински ползотворен образователен процес. Не можеш да научиш от учебник, ако не видиш и не пипнеш метала, не направиш програма на машината и не я пуснеш да ти обработи детайла, не опиташ на изкуствен зъб да работиш, не организираш една защита по дело с преподавател, не зашиеш рана. Учебникът е елемент от обучението, но далеч не го изчерпва. Иначе ще е прав един от тук писалите - да си четат студентите лекциите вкъщи.
отговор Сигнализирай
67
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 6 Не харесвам 6
До 67,Какво ще правиш на тоя стаж като не си научил 1 и 2 курс нищо.
отговор Сигнализирай
66
61,
преди 6 години
Харесвам 7 Не харесвам 3
Май и да четеш не можеш. Та кой държи "само да гледа" струга? Какъв струг, апропо. Вярно де, в България сме, то тук е още ръчно и занаятчийско производство, забравих.Говорих да опита, да поработи, да пипне. Но да, на българския учител и преподавател му дай книжките си да продава само. Че другото е сложно и иска истинска работа.
отговор Сигнализирай
65
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 6 Не харесвам 5
До 65,Точно и аз това казвам - проблемът не е в образованието или в практиката, а в тия които пишат учебниците, че те не си вършат работата. Спокойно може да научиш всичко от точни учебници и не ти трябва да си губиш времето с лекции, общежития и т.н.
отговор Сигнализирай
64
63,
преди 6 години
Харесвам 12 Не харесвам 4
Всъщност ти бъркаш нещата.Практиката по време на учене не е за да докажеш стаж за работа.Тя е за да СЕ НАУЧИШ.Като част от обучителния процес.В редица държави, например, се прави по цял семестър стаж при бакалаврите, например 2-ри или 3-ти курс.По време на следването.В реална среда.Плащат ти заплата и ти се зачита и за професионален стаж.Далеч съм от идеята чак толкова да напреднем в България.Пали сме 200 години назад и 2000 км вляво. Но поне да се покаже нещо на студентите не е излишно хич.
отговор Сигнализирай
Новини