В специален формат, с много празнично настроение и въпреки ограниченията заради COVID-19, Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) изпрати тържествено випуск 2020. В унисон с мерките бизнес университетът организира виртуална церемония по повод дипломирането им.
Ректорът доц. д-р Григорий Вазов отправи тържествено обръщение към дипломантите в присъствието на академичното ръководство на ВУЗФ.
„Днес изпращаме випуск 2020 г. на Висшето училище по застраховане и финанси в безпрецедентна обстановка, без пищна церемония по връчване на дипломите и от дистанция. В този емоционален момент искам най-тържествено да поздравя всички дипломанти на ВУЗФ от випуск 2020 г. Вярвам, че ще запомните следването си във ВУЗФ с началото на Вашия професионален път, което поставихме заедно“, обърна се ректорът към дипломантите.
И допълни: „Вярвам, че отвъд обикновените знания, сме Ви предали способността да мислите извън стереотипите, да бъдете смели да защитавате идеите си и да следвате мечтите си.
Това, което ние знаем е, че студентът не е съд, който трябва да бъде запълнен, а факел, който трябва да бъде запален. Много ми се иска да сме успели. Но повече от всичко друго, вярвам във Вас и във Вашия потенциал. И има само две непростими грешки, които може да направите по пътя към истината: да не започнете да я търсите и да не стигнете до края. Защото има три истини: моята истина, твоята истина и истината“.
В речта си доц. д-р Вазов цитира не кой да е, а Махатма Ганди, и се обърна към студентите с безценен съвет: „Запазете мислите си позитивни, защото те формират думи, които се превръщат в поведение, след това в навик и накрая в ценности, които оформят вашата съдба“.
В унисон с традицията на университета ректорът на ВУЗФ обяви и големите отличници в бакалавърската и магистърската степен на випуск 2020 на бизнес университета - Живко Миланов Динев, бакалавър, завършил специалност „Финансов мениджмънт и маркетинг“, и Миниш Зекри Логинова – магистър в специалност „Дигитален маркетинг и онлайн анализ“, която беше отличена с приза „Светлината на ВУЗФ“.
Доц. д-р Григорий Вазов завърши обръщението си към випуск 2020 със специално пожелание: „PER ASPERA AD ASTRA е девизът на нашия университет. От трудностите към звездите. Пожелавам Ви да достигнете звездите“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Бесънт обяви план за спиране на достъпа на Иран до световната икономика
Европейските борси започнаха седмицата без промяна в очакване на икономически данни
„Одисея“ си върна първото място в българския боксофис
Вносът на земеделска продукция ще бъде подлаган на засилен данъчен контрол
Коя е първата листната компания за хуманоидни роботи в Китай
Никола Цолов с първи тест във Формула 1
Късна емисия
Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми
58-годишен мъж е в неизвестност след пороите в Пещера
Работиш на пълен ден, но не живееш нормално: Каква трябва да е минималната заплата?
Развитието на Левски е по дебелите книги
Съдбовна среща на "Герена": Левски решава бъдещето на шестима
Жалко! Сърбия разгроми „лъвиците“ ни на Европейското
Тодор Симов: Горд съм с футболистите
Ботев Враца най-накрая победи, чутовна грешка закопа Ботев Пд
Рекордна за България премия надъхва Левски за битката с АЕК
Таро карта за 25 август, вторник – Десетка пентакли обърната
Гадание по кръга на Нострадамус
Дневен хороскоп за 25 август, вторник
Театър „София“ открива 60-ия си юбилеен сезон
Женски хороскоп за септември 2026
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
418 часа в български води: „Грийнпийс“ разкри мащаба на руския сенчест флот
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите
Икономисти: След сравнително високата дефлация през юни цените отново тръгват нагоре
И с парно, и на ток сметките ще са по-високи тази зима
Експерт предупреждава за финансова криза: Признаците са невъзможни за пренебрегване
Дунав пресъхва, а Европа не действа