„Аз разговори за подкрепа не съм водила. Не съм чула „Възраждане“. Аз приемам подкрепа от гражданите и водя разговори с гражданите. Чух това, което е казал Борисов, че съм по-добрият кандидат. Няма как да не се съглася с него“.
Това каза кандидатът за кмет на София от БСП и „Левицата“ Ваня Григорова пред Би Ти Ви.
„Не аз, а „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ са в сглобка с ГЕРБ. Вече имаме резултатите от първи тур. Аз няма с какво да съм ангажирана извън това, което завявам аз. На първо място трябва да е интересът на работещия, на малкия човек в София“, коментира тя.
„Кметът и общинските съветници са политически лица. В нашата листа има хора със специфична експертиза в различни области – транспорт, медицина, култура. Ще реша в последния момент дали да гласувам с хартия или машина. Аз съм била част от секционни избирателни комисии в продължение на години. Когато излизат да гласуват 36% от избирателите, вотът им ще бъде уязвим. Основното зло е алчността и апатията“, добави Григорова.
„Злото в България е режимът на ГЕРБ, който мачка хората и ги държи в страх и зависимости“, посочи тя.
„Кметът може да намали неравенствата. Трябва да се отделят повече средства за здравеопазване, за образование, превенция на болести, грижа за хората с увреждания. Всяка политика минава през бюджета. Бюджетът е толкова, колкото е. Трябва да бъде прекроен. Трябва да спре изтичането на средства от бюджета. У нас корупцията е законна. Когато едно действие не се извършва от общинска фирма, то се извършва от частна. Тя прави печалба, натиска работниците си, често не сключва трудови договори, прави компрометирани ремонти“.
„Минимум ще вземем комуналните услуги. В края на август беше удължен договорът. Това върза ръцете на кметовете през следващите два мандата. Когато и ако компанията даде причина договорът да бъде развален договорът, той може да бъде развален“, коментира кандидатът за кмет.
„Категорично гражданите трябва да имат правото да участват в заседанията на Столичния общински съвет. Районните кметове в диалог с гражданите да решават кое е приоритет за техния район“, допълни тя.
„Социалните услуги в столицата са тежко недофинансирани и насочени към неправителствени организации. Трябва да имаме домове за възрастни хора. Сега едно семейство трябва да отдели 2 хил. лева на месец – сума, която е непосилна. Трябва да има достатъчно домове. Столицата няма домове за психично болни хора. Ако Благоевград има пари, очевидно е, че столицата има“, подчерта Ваня Григорова.
„Болниците са само една част от здравеопазването. Знаете ли, че има райони без ДКЦ? В Горна баня няма личен лекар“, допълни кандидатът за кмет.
„Задръстването идва от натоварването на нашия живот – детска градина, работа, спорт за детето, връщане вкъщи, намиране на личния лекар. Трябва да има на възможно най-достъпно разстояние“, обясни тя.
„Кварталните училища трябва да станат достатъчно елитни. Това ще стане с подобряване на материалната база. Когато трябва детето да влезе в кабинет, който не е ремонтиран от 15 години, когато влезе в салон без отопление – това достатъчно добре ли е за нашето дете? На нас са ни важни всички деца. Затова говорим за ключови кадри като инженери, заварчици. Превърнахме столицата в пазар“, каза още Ваня Григорова.
Безплатно съдържание. Купуването и продаването на гласове е престъпление!

Фонд на фондовете избира банка за посредник в управлението на 113 млн. евро за фирмите
Как вижда икономиката на Китай премиерът Ли Цян
Марк Рюте - мост между европейците и Доналд Тръмп
Страните от Залива може бързо да възстановят някои щети от конфликта в Близкия изток
Бесент: САЩ няма да разчитат на благоволението и козовете на чужда страна
Бизнесът в България очаква бюджет без увеличение на данъци и осигуровки
9-годишни деца от "Славия" са загиналите на АМ "Тракия", отивали са на футболен турнир
Централна прогноза
Проектът на Бюджет 2026 срещна остри критики от опозицията (ВИДЕО)
Емил Радев: Абсолютна лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници
Кабинетът "Радев" въвежда осигуровки за държавните служители, поскъпване на винетките
В Халкидики забраняват "резервирането" на плажове с чадъри
НА ЖИВО: ЦСКА - Полесия Житомир (СЪСТАВИТЕ)
Шампионът Боде Милър отрича обвиненията след арест за наркотици
Питър Шилтън прости на Марадона 40 години след скандалния гол с Божията ръка
Той беше звезда на Левски, а сега ще играе за Ботев Пловдив
Спартак Варна привлече бивш футболист на Бенфика и Дженоа
Инес Хелене
Дневен хороскоп за 25 юни, четвъртък
3 лесни противовъзпалителни рецепти за вечеря
5 елемента на луксозната баня
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Летен коктейл с джин и сода
Изберете раковина и вижте какво ви очаква през юли
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект