Очакванията ми са съдът да разгледа документите, доказателствата и да вземе решение съобразно законността и справедливостта.
Това заяви общинският съветник Ваня Григорова, по чиято жалба за кметския пост в София заседава Административният съд, предаде БГНЕС.
На въпрос дали ще иска броене на бюлетините, Григорова подчерта, че всички искания са записани в жалбата.
По повод снощните сблъсъци между протестиращите футболни фенове и полицията, тя коментира, че това, което виждаме, е смущаващо. „Наблюдавах през цялото време как бяха подготвени водни оръдия и трябва да кажа, че на 2 септември 2020 г. аз бях на площада, където имаше водно оръдие, което не беше задействано. Това, което видяхме снощи, е наистина много твърд подход, който беше предприет срещу запалянковците, срещу футболните фенове и е редно някой да предприеме отговорност за това“, добави Григорова.
Тя посочи, че недоволството към ръководството на Българския футболен съюз (БФС) е много сериозно, но не би трябвало по този начин – чрез насилие, да се решават тежките проблеми, които има във футбола. По думите ѝ случилото се снощи не е непривично за европейска държава, като отбеляза, че София е приличала на Париж.
На въпрос, свързан с искането на оставката на правителството и на министъра на вътрешните работи Калин Стоянов от страна на лидера на БСП Корнелия Нинова, Григорова отговори: „Това си е решение на Корнелия Нинова“.
Тя е категорична, че Нинова и кметът на София Васил Терзиев могат да си водят каквито искат разговори. „Аз съм общински съветник, който не е част от БСП и тези разговори нямат отношение към моята позиция в Общинския съвет. Поканата трябва да е към коалицията, която излъчи както кандидата за кмет, така и общинската листа“, каза още Григорова, като уточни, че изпратената от страна на Васил Терзиев покана за разговори и обсъждане на политики за София е само към лидера на левицата.

Парите от АІ помагат за запълването на празнините в луксозния сектор
ГЕРБ: След сто дни Румен Радев е властта и вече няма алиби
Сътресенията в Лондон и Дубай задвижват плановете на Турция да привлича богати хора
Ким Чен-ун и Владимир Путин потвърдиха близките отношения между Русия и КНДР
Социалният министър няма да допусне запазване на минималната заплата на сегаашното ниво
Украйна подложи Москва на масирана атака с 600 дрона
МВР спипа десетки пияни и дрогирани шофьори при масови проверки
Неонацистката мрежа "Кръв и чест" у нас от 25 години, службите многократно задържали членове
Животът на 4 китайски зодии се подрежда отлично след 17 август 2026
Обвиниха трима дилъри от София, фентанил и кокаин сред иззетите наркотици
Шаби Алонсо похвали феновете на Челси
Мохамед Салах дебютира за Трабзонспор в турската Супер лига
Мачовете по телевизията днес, 16 август
България спечели бронз на Световното по художествена гимнастика
Христо Янев готви сериозни промени в ЦСКА
Рубен Аморим взе ключови решения в Милан: Защити Менян и Рабио, освободи четирима играчи
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
5 насекоми, които са полезни за градината
Седмична таро прогноза за 17 - 23 август
Късмет за 3 зодии в седмицата от 17 до 23 август 2026
10 признака, че отлагате щастието си - и как да спрете
4 сутрешни напитки за бърз метаболизъм
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Заливат ни нови наркотични вещества 150 пъти по-мощни от фентанила
Икономист: "Спекула 1:1" е едва третият фактор за инфлационния натиск
Празничният 15 август във Варна събра любители на класическата музика на площад „Независимост“
Катастрофа на Кръговото до ЖП Гара - Варна
ПП и ДБ за 100-те дни на кабинета: Пълен провал, герберските калинки станаха копринки
Варненската полиция задържа трима, свързани с Баба Алино