"Близо 15 часа интензивен снеговалеж в София. Благодаря на хората от всички служби на Столичната община, които през цялата нощ и до този момент не спират работа и продължават да почистват снега, да отстраняват паднали дървета и да реагират на стотици сигнали. Към този час аварийните екипи са почистили повече от 150 паднали клони и дървета, които създават затруднения при придвижването, а сигналите за тях са над 1000. Тази сутрин разпоредих на екипи и от други общински предприятия да се включат в решаването на проблема с падналите дървета", написа във Фейсбук кметът на София Васил Терзиев.
Той призовава всички граждани да бъдат внимателни при излизане навън заради силния вятър, а собствениците на жилищни имоти и търговски обекти да почистват съвестно тротоарите пред тях.
"Правим всичко необходимо, за да осигуряваме проходимостта в града и цялата налична техника е ангажирана с почистването на снега. Снежната покривка към момента е между 25 и 35 см. На територията на всички 24 района на Столичната община са извършени няколко обработки срещу заледяване. Активно работим и с районните кметове, които съдействат без прекъсване", допълни кметът на София.
По думите му към този час градският транспорт в София се движи при зимни условия. При възникване на извънредни ситуации се осигурява алтернативен транспорт.
"Снегопочистващите машини са обработили трасетата на градския транспорт, стръмни участъци и мостове, както и основни улици в районите и частично вътрешноквартални улици. Достъпът до някои малки улици на места все още е затруднен. Обработени са общинските пътища и Южната дъга на Околовръстния път", добавя Васил Терзиев.
Има прекъсвания на електрозахранването в отделни части на някои столични райони. Аварийните екипи на дружеството работят за отстраняването им.
"Планинските пътища към Витоша са временно затворени, но работим да бъдат отворени възможно най-скоро. Очакванията ни са към 10:00 часа движението да бъде възстановено за автомобили с вериги", каза още Васил Терзиев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Мелони загуби референдума за съдебната реформа в Италия преди изборите през 2027 г.
Европейските борси се възстановиха след коментара на Тръмп и надеждите за деескалация
Стефан Манов: Социалистите във Франция се връщат в голямата игра на местните избори
Гюров: Правителството работи по цялостен пакет от мерки срещу покачването на цените
Как войната в Иран засилва търсенето на електромобили
Имотният пазар в Дубай показва първи признаци на забавяне
Катастрофа между три камиона затвори Прохода на Републиката
Централна емисия
Централна емисия
Тагарев: САЩ целят смяна на режима, но Иран не е Венецуела
Мая Манолова: Държавата закъсня срещу скока на цените, 20-те евро са предварително "изядени"
PR експерти: Радев предлага на всеки по нещо и ще бъде наказан
Звезден бартер: Светослав Вуцов в ЦСКА, Джеймс Ето'о – в Левски
В Разград не спят! Лудогорец отмъкна крило от Левски
Бразилия остана без ас на Арсенал
Барса иска титуляр на Юве
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
ЦСКА ще е на ниво Ла Лига
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Нововъведение: Тол системата вече предоставя данни за трафика и времето
Енергото продължава дейностите за опазване на птиците в Североизточна България
Какво време ни очаква във вторник?
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.