IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Бунт и морбили, уран… Българинът ще пътува и не се страхува!

4 млн. са пътуванията на сънародниците зад граница, 17 млн. - у нас

Снимка: архив "Булфото"

Снимка: архив "Булфото"

Политическото напрежение на Балканите, заплахите от морбили в района както и притесненията около водата с уран не са причина българинът да спре пътува.

Това показват последните тенденциите в туризма и плановете на сънародниците ни.

"Ние имаме незначителен спад в туризма към Турция. Няма да намалеят и пътуванията към Македония. 32-33 хил. ще бъдат българите посетили югозападната ни съседка. 450 хил. ще посетят Турция с цел туризъм. 650 хил. ще посетят Гърция".

Тези данни съобщи  Румен Драганов от Института за анализи и оценка в туризма пред Bulgaria ON AIR.

Сезонните слухове и негативни събития, като морбили и уран във водата, няма да повлияят на бизнеса, добави той.

"Повечето заболявания от морбили са в резултат от липса на ваксина. Сезонът започва много странно - уран във водата, морбили, политическо напрежение, но това няма да попречи на туризма. Тези неща въобще не се отразяват. Все пак говорим за милиони пари", каза още Драганов.

Той съобщи, че броят на пътуванията, които българите правят в чужбина, е 4 милиона. Пътуванията вътре в България са 17 милиона за година. Екскурзиите в чужбина не вредят значително на българския туризъм, убеден е експертът.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата