Социалните работници в Бургас недоволстват след като тяхна колежка беше нападната по време на работа. Служителката обяснила на жена, че не може да получи социална помощ.
Битата се страхува. Има изместване на челюстта и синини по тялото.
"Влетя в стаята, където ме грабна за косата и започна да ме дърпа, да ме скубе", спомня си тя. Причината за нападението са 250 лева, взети като социална помощ, които агресивната ромка трябвало да върне.
Не става дума за лично отношение към майката, процедурата е такава: "След като детето е направило три последователни отсъствия - семейната помощ се прекратява за срок от една година, а получената еднократна помощ трябва да я върне".
Жената, която напада социалната работничка, е 25-годишната Иванка Филипова, майка на 6 деца. След нападението е задържана е за 24 часа в полицията и впоследствие освободена.
Майката на побойничката също е агресивна. "И аз ще събера подписи срещу нея, защото и на мен така направи, не ми взе молбата и аз съм лишена, сега работя частно", заканва се Стоянка Филипова пред bTV.
Последното новородено е дадено в Дом за отглеждане, нито едно от другите 5 деца не посещава училище.
"Тя знае много хубаво, че Иванка не е женена и си изгледа децата така, с какво право доход иска?! От мене е по-учена, по-образована, доход иска!", възмущава се бабата.
Ромското семейство все пак е готово да обяви примирие: "Ванчето й се извинява, за туй дето двете жени се сбиха и туй няма да се повтори, няма да се повтори и ще се забрави, да се върне тя на работа и Ванчето да си гледа децата".
В същото време социалните работници в Бургас се вдигат на протест в защита на колегата си. Твърдят, че това не е изолиран инцидент. Разказват за чупене на стъкла, за причакване с брадви и непрестанни вербални заплахи.
"Задължително трябва да работим на гише, да бъдем обезопасени, да разполагаме с паник бутон и евентуално, тъй като нашата работа е свързана пряко с ходене на терен, евентуално да ни се осигури полицейска закрила", предлага Таня Симеонова.
При всеки инцидент виновен излиза социалният работник. Причината – не е намерил правилния подход.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Siemens повиши прогнозата си за печалбата за втори път тази година
Индустриалните поръчки в Германия са отбелязали по-силен от очаквания ръст
Commerzbank отчете 94% ръст на печалбата, започва ново обратно изкупуване за 1,2 млрд. евро
Петролът поевтинява, след като Иран и Оман постигнаха споразумение за Ормузкия проток*
Защо проследимостта на произхода се превръща в стандарт при натуралните продукти
DeepSeek планира значително увеличение на цените за AI моделите си
Само в евро: Изписването на цените в лева приключва на 9 август
Радев посети бъдещия космически и отбранителен център в Доброславци (СНИМКИ)
Керемедчиев: САЩ отказват директни преговори и изтощават Иран икономически
6 лесни домашни алтернативи на ултрапреработените храни
WWF: Средно по 120 000 декара гори изгарят всяка година в България
Посрещнаха Возиня като рок звезда в Чили
"Фараони" идват за Дуарте от Лудогорец
В Арсенал полудяха след пердах
Само Любо Пенев и Стойчо Младенов са пред Христо Янев
Оцениха силно Владимиров за играта срещу Интер
Аморим доволен след хикса с Интер, похвали Леао
Как сънят влияе върху хормоните - дори повече от храната
3 леки летни рецепти, които ще ви заситят
Домът, в който се прибирате с удоволствие: Уютни акценти от HomeMax
Нумерологична прогноза за 6 август
Гръцко око за защита против уроки
Дневен хороскоп за 6 август, четвъртък
Алтернативни методи за справяне с болката в кръста
Преместването на психиатричната болница в Курило отново е пред изпитание
Магнезий за по-добър сън - има ли ефект?
Защо сутрин либидото е по-силно?
Идиопатична белодробна фиброза- няма специфично лечение
Лазерна литотрипсия на конкремент в уретера – подходи, показания и противопоказания
Две успешни реализации срещу търговията с фалшиви стоки
Петролът поевтинява на фона на преговорите между Иран и Оман
Здравното министерство: Няма да закриваме РЗИ-та
Спипаха мъж с марихуана във Варна
Хванаха мъж, който повредил климатик на търговски обект във Варна
Три пункта за раздаване на минерална вода и днес във Варна