В редица населени места днес отново се провеждаха протести. Недоволствата бяха свързани с ниските доходи и стандарт на живот, предвидените промени в Закона за вероизповеданията, мръсния въздух, имаше искания за смяна на политическия строй.
Недоволни затвориха Петолъчката, други пътя към Бургас и Котел, но полицаите им забраниха да блокират изходите за Ямбол, Сливен и Стралджа.
Протестиращите от Благоевград затвориха пътя за Кулата. Първоначално те успяха да се измъкнат от полицията, като им казаха, че прекратяват протеста, и излязоха на главния път, предаде bTV.
Някои поискаха оставка на правителството и депутатите от 240 да станат 90.
Протестни действия имаше също в Разлог, Банско и Гоце Делчев. Протестиращи от Шумен, Разград и Търговище пък блокираха движението от и за Варна. С автомобили и жива верига протестиращите затвориха дори автомагистрала "Хемус".
Около стотина протестиращи се събраха в Бургас и тръгнаха по бензиностанциите да зареждат за дребни стотинки. Така те блокираха движението на кръговото на изхода в посока Слънчев бряг.
В Русе автошествие блокира централния бул. "България" с възгласи "Оставка!". Сред исканията е и по-ефективна борба със замърсяването на въздуха в дунавската ни столица.
Десетки хора се включиха в пешеходно шествие в центъра на Варна. Те достигнаха до Аспаруховия мост, но пълната му блокада не беше позволена. Основното искане беше за повишаване на стандарта и по-добри условия на живот.
Трийсетина жители на Монтана протестираха в центъра на града с искания за по-добър живот и смяна на политическия строй. Протести имаше и в Лом, както и на пътя за прохода Петрохан край берковското село Бързия. Пътни блокади не бяха допуснати.
Протестно автошествие от над 70 автомобила премина по улиците на Враца. Впоследствие над сто недоволни, включително и българи, живеещи в чужбина, блокираха за кратко международния път Е-79 край града в двете посоки и играха хоро.
Освен срещу цените на горивата, протестиращите се обявиха и срещу цялото управление на страната през последните 30 години, срещу драстично ниските доходи, поискаха и оставката на правителството.
Протестно автошествие се проведе в Стара Загора. В него се включиха над 100 коли и мотори.
Представители на верски общности в България отново протестираха срещу промените в Закона за вероизповеданията и в защита на свободното изповядване на вярата. Протестиращите се събраха пред парламента, като шествието им продължи към Министерския съвет и Президентството. Подобен протест имаше и в Добрич.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кевин Уорш смята да промени начина на комуникация на Фед
Кевин О’Конъл: Космосът е място, където ще създаваме голяма икономическа стойност
"Петролен дъжд" се изсипа и над Москва след най-масираната украинска атака по града
Куба приема 176 мерки за либерализиране на икономиката, за да умилостиви Тръмп
Молбите за помощи при безработица в САЩ леко намаляват
Централна прогноза
Прогноза за цените на петрола след споразумението между САЩ и Иран
Ремонтите по магистралите "Тракия" и "Хемус" - отварят участъци, други тапи остават
Лекари в "Пирогов" се борят да живота на две от децата в катастрофата в Горна Оряховица
Официално! Ботев Пд с много силен ход
Любо Пенев обяви щаба си в „Надежда“
Градев даде правило на БФС на Европейската комисия
Лудогорец се провали, но защо Станич е толкова скъп?
Интер вади 45 млн. евро за играч на „Богинята“
Жалко! Наш национал отпадна крачка от Топ 4 в Милано
Пухкава погача с прясно мляко
Галерия Cable Depot представя „Real-Time“ – самостоятелна изложба на Боб Бикнел-Найт
Една година Wolt в България: 7 града, над половин век спестено време и нов ритъм на удобството
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Изберете карта и вижте какво ви очаква до края на лятото
Турският сериал за семейни констелации "Маслиново дърво" с нови епизоди от 24 юни
Коцев: Утре ще бъдат издадени първите заповеди за събаряне на сгради в "Баба Алино"
Евростат: България остава най-евтината държава в ЕС за живот
Транспортираха с въздушна линейка две пострадили при катастрофа деца
Арестуваха двама заради наркотици във Варна
Хороскоп за 19 юни 2026
Жена пострада в катастрофа във Варненско
С 95% вероятност: Учени изчислиха кога ще настъпи краят на човечеството
Нов анализ: Тъмната материя ли е източникът на гама-лъчението от центъра на галактиката
Напрежението в разломите на Калифорния е най-високото от 1000 години насам
Мозъкът „репетира“ разговори секунди преди да се случат
2026 г. може да се окаже най-лошата в историята: Предлагат да „затъмним“ Слънцето, за да оцелеем
Мисията BepiColombo навлиза във финалната си фаза по пътя към Меркурий