Готови сме да предложим всяка пета нощувка през предстоящия зимен сезон в Банско да бъде безплатна. Това съобщи председателят на Съюза на туристическия бизнес в ски курорта и зам.-председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Малин Бистрин пред "Монитор".
По думите му нашенците прекарват средно между 3 и 4 нощувки в ски курортите ни.
Продължителността на престоя на чужденците пък зависи от отдалечеността на страната, от която пристигат. Докато тези от по-близки дестинации идват в България за уикенд туризъм, гостите от далечни страни прекарват между 5 и 7 нощувки у нас.
"Факт е, че има огромен интерес към курорта, в момента в Банско има израелски туристи“, коментира той. Относно твърденията, че именно гостите от Израел ще напълнят хотелите през идната зима, зам.-председателят на БХРА поясни, че за момента резервациите са само на хартия, плащания не са правени. Заради това повечето места за настаняване предлагат опцията за заплащане до няколко дни преди пристигането и анулиране на резервацията в последната минута без неустойка.
Бистрин смята, че зимният сезон у нас ще повтори "модела" на летните месеци. Той е категоричен, че тази година българите ще бъдат гръбнакът на туризма, но се очакват туристи и от останалите балкански държави. Запитвания за резервации има от Турция и Израел.
Припомняме, че Банско се превърна в едно от първите огнища на COVID-19 и градът бе затворен в продължение на 14 дни. След щателна дезинфекция и масирани проверки от държавните институции обаче там вече са готови да посрещат посетители. Това сочат и данните от анкетата на Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели (БАПМХ), според които няма нито един случай на заразяване с коронавирус в български хотел.
Във връзка с предложението на Министерството на туризма относно въвеждането на национално меню в хотелите и ресторантите у нас, Бистрин заяви, че Банско традиционно залага на регионалните ястия и напитки, за да привлече туристи. Най-предпочитани от чуждестранните гости са месните деликатеси като бабек, капама и чомлек.
Освен от кулинарния туризъм, българите и чужденците могат да се възползват от възможността да практикуват редица зимни и летни спортове, колоездене, винен туризъм, голф и СПА туризъм.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

S&P 500 започна седмицата почти без промяна, Intel тласна чиповете надолу
Администрацията на Тръмп е отнела над 175 хил. визи от началото на мандата му
Кадър на деня за 10 август
Руският Върховен съд забрани на антивоенната партия "Яблоко" да участва на парламентарните избори
Ръководителите на UniCredit и Commerzbank са провели първия си разговор за германската банка
Тръмп поиска от Иран да плати компенсация за убити хора във войни, атаки и протести
Има ли "правилен" час за риба? Ето какво показват данните
Рецепта за кекс с узо
Късна емисия
Обявиха извънредно положение в Колумбия, ЕС е в готовност за помощ
Нинова за убийството в Пловдив: Ако бях съдия - най-високата присъда
Спортът по телевизията днес, 11 август
Мачовете по телевизията днес, 11 август
Ботев Пловдив победи Спартак Варна у дома
2000 човека дойдоха на фалшивата сватба на Роналдо + СНИМКИ
ВИДЕО: Черно море – Лудогорец
Ливърпул обяви трансфера на Роналд Араухо
Таро карта за 11 август, вторник - Петица жезли
Дневен хороскоп за 11 август, вторник
Сладкиш с кайсии за Голяма Богородица
Без декори и ефекти: LP направи концерт, който публиката няма да забрави
Красив и различен - deep french маникюр (+Снимки)
TRENDER POSH – дамски смарт часовник, създаден за различните моменти от деня
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
Остра чернодробна недостатъчност след топлинен удар
България е с най-висока честота на вроден сифилис в ЕС!
Връзката на щитовидните заболявания със сърдечно-съдовата система
Варна въвежда услуга за денонощно здравно наблюдение на хора в риск
Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Ясни са победителите в 50-ия юбилеен международен бридж фестивал „Варна“