През нощта срещу неделя валежите ще продължат, ще са значителни, в по-голямата част от Източна България дъждът също ще премине в сняг, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Вятърът от север-северозапад ще започне да се усилва, в Североизточна България - до бурен. Ще има виелици и навявания, по-значителни - в североизточните райони от страната. Минималните температури ще бъдат предимно между минус 3° и 2°, в София - около минус 2°. Атмосферното налягане ще се повишава, но ще остане по-ниско от средното за месеца.
Утре ще духа силен северозападен вятър, с който ще продължи да нахлува студен въздух. Валежите от запад на изток постепенно ще спират, най-късно до края на деня и в Североизточна България, където все още количествата ще са значителни, виелиците ще продължат и ще се образуват преспи. След обяд облачността от запад ще започне да се разкъсва и да намалява. Студено време с максимални температури между 0° и 5°, в София - около минус 1°.
По Черноморието ще духа силен, по северното крайбрежие - и бурен, северозападен вятър, който след обяд ще започне да отслабва. Ще бъде облачно с валежи от сняг и ще има виелици и навявания. По южното крайбрежие валежите ще са по-слаби и ще са от дъжд и сняг. След обяд валежите ще започнат да спират, до вечерта - и по северното крайбрежие. Максималните температури ще бъдат между 4° и 6°. Температурата на морската вода е 10°-13°, но ще се понижи. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
В планините ще духа силен и бурен северозападен вятър. Ще бъде предимно облачно с валежи от сняг. Ще има виелици и навявания, по-значителни - в Източна Стара планина. След обяд от запад снеговалежите ще започнат да спират, а облачността да се разкъсва. Температурите ще продължат да се понижават и към 14:00 часа на височина 1200 метра ще бъде около минус 4°, на 2000 метра - около минус 11°.
В понеделник вятърът ще отслабне. Ще има променлива облачност, по-често - до слънчево. Нощните температури ще се понижат още и минималните на места в котловините ще са до минус 8° - минус 10°, а дневните ще са между минус 1° и 4°, в югоизточните райони - до 6°-7°. Привечер вятърът ще се ориентира временно от югозапад, облачността от запад отново ще започне да се увеличава. Във вторник със слаб до умерен, в източните райони - временно силен юг-югозападен, вятър ще се затопли. Облачността над страната ще се увеличи, ще започнат валежи от дъжд и сняг, ще има условия за поледици, с най-голяма вероятност в Северозападна България.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Центровете за данни отлитат в Космоса - Част 3
Ясен Ишев: Новата власт може бързо да завърши всички магистрали
Стартъпите в отбраната виждат възможности с настоящите конфликти
Берлин: Европа трябва да вземе пример от технологичната революция в отбраната на Украйна
Кешът се завръща в Русия след удара по дигиталната икономика заради войната
КФН проверява за необоснован ръст на цените на „Гражданска отговорност“ за мотоциклети
Военни самолети прелетяха над София преди 6 май
Жената, наръгала четирима във Варна, е в специализирано болнично заведение
ПП при Йотова: Управлението на Борисов и Пеевски трябва да приключи
Обедна емисия
Приключи крайният срок за кандидатстване в Real Estate Business Awards 2026 при засилен интерес и силна конкуренция
Гърми страшен скандал! Феновете искат Реал да изгони Мбапе
Няма да остане без работа! Закъсал гранд пожела Слот, ако Ливърпул му бие шута
За броени минути: Левски разпродаде „Герена“ за връчването на титлата
Волейболна легенда става футболист за "Мач на Надеждата"
Звезда на Ман Юнайтед приключи сезона заради Бразилия
Гласът на ЦСКА отсече: Какъв Локомотив, Купата е наша! + ВИДЕО
Дневен хороскоп за 6 май, сряда
6 типа личности, които успяват
Поверия за късмет на Гергьовден
5 зодии, които ще доминират през май 2026
Д-р Димитрина Гулева: Кожата помни – както се отнасяме с нея, така ще ни се отблагодари
Рецепта за овчарски пай с агнешко и гъби за Гергьовден
Варна ще харчи 79 млн. евро за 5 години за чистотата в града
Варненски предприемач създаде дигитален служител
Дрон изплува на плажа край Бяла
Потвърдени са трите случая на морбили във Варна
ДБ при Йотова: С учудване видяхме днес, че от ПБ говориха при вас за нов таван на държавния дълг
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и още четирима
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената
В Китай откриха останки от 28-метров динозавър на 147 млн. години
Астрофизик предложи нов метод за търсене на извънземен живот: Проучване на 300 хил. звезди
Какво се случва с тялото след смъртта: Известен учен с неочаквано обяснение
Археолози откриха редки монети с библейски пророчества: Символизират края на света