Каква седмица само! За изминалите дни емоционално изживяхме наново и Деня на победата, и световното в САЩ пред 94-та. И всичко това без окото дори да ни трепне при правителствените сътресения. За противоречията около честванията на 9 май, вижте в галерията. Долните редове ще са посветени на едно нещо, за което хем сме убедени, че е пълна простотия, хем се вълнуваме повече и от съдебната реформа.
Да, точно така. Става въпрос за Евровизия. И ако всички сме убедени, че именно ние заслужавахме първото място, то някои погледнаха в бъдещето. Така се появиха призиви догодина на конкурса да ни представлява Меглена Кунева. Така де, жената с цяло министерство се захвана, въпреки че (най-меко казано) не й бе в ресора, та един песенен конкурс ли ще й се опре.
Но да се върнем в настоящето: спечели Украйна, а без малко Австралия. Или пък Русия. Въпрос на време е да разберем дали все пак Путин няма да пожелае конкурсът да се провете в Русия и Киев да последва съдбата на Крим. Така де, според една нашумяла максима Русия граничи с когото си поиска.
Що се отнася до участието на Австралия, някои намериха обяснение какво прави далечната държава в конкурса. Вижте в галерията!
Но да продължим с видеообзора, който пак ще бъде белязан от "Евровизия". Дали заради темите от седмицата, или пък напълно заслужено, започнахме да виждаме Томислав Дончев навсякъде. Като например в песента за "Евровизия" на Босна и Херцеговина:
Продължаваме отново с познатата тема. С и без "Евровизия" Ислямска държава продължава своята дейност в Близкия изток. Едва ли терористите снощи са седнали да гледат финала, но ето как би изглеждало тяхно участие в състезанието:
Рязко сменяме темата, защото песните са си песни, но първенствата и на Запад и у нас, свършват. Едно клипче от братска Германия (която не ни даде и точица на "Евровизия") показва какво нещо е животът и потвърждава българската поговорка - много хубаво не е на хубаво:
Завършваме с едно видео, за което коментарът си е направо ненужен:

Продажбите на дребно в Япония нарастват за трети пореден месец
Глобалните продажби на Toyota се свиват за четвърти пореден месец през май
Паричната и лихвената статистика ще са на фокус през седмицата
Цената на петрола се стабилизира, след като САЩ и Иран прекратиха новите си атаки*
САЩ и Иран приеха да спрат взаимните си атаки преди преговори в Катар
Фирмена сметка без такси за шест месеца – отговорът на една банка към малкия бизнес
"Ангели на пътя": Властта обръща гръб на загиналите деца, чакаме експертизи по 6 години
Юли 2026: Критичните дати и събития за всяка зодия
Пожар в Садово отне живота на 52-годишен мъж
Срещу катастрофите: Психотестове, бетонови мантинели и 3 активни летни в посока по магистралите ни
Погнаха шофьорите в Пловдивско: Пияни водачи, без книжки и гонки с над 200 км/ч по пътищата
Охрана без ток: Как работят модерните соларни камери
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
Мачовете по телевизията днес, 29 юни
Верстапен вярва, че е можел да спечели на "Ред Бул Ринг"
Левски е на крачка от още един мечтан трансфер
Левски или ЦСКА: Кой ще стигне по-напред в Европа?
Лоша новина застигна ЦСКА преди старта в Лига Европа
Какво се прави на Петровден?
Изберете пеперуда и вижте какво ви очаква през юли
Дъщерята на Гала роди второ дете
Нумерологична прогноза за юли 2026
Овесени протеинови палачинки за отслабване
Задължителни ястия за Петровден
Хиляди варненци са без вода в жегата
Киношкола „Братя Люмиер“ с три награди от национален конкурс за късометражно кино
Международният фестивал за улични изкуства с първо издание във Варна
Един загина, а 24 пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
Хороскоп за 30 юни 2026
Един човек загина, а петима пострадаха при пожари за денонощие у нас
Китай ще изстреля за първи път ракетата „Чанджън-10B“ през юли
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви