Каква седмица само! За изминалите дни емоционално изживяхме наново и Деня на победата, и световното в САЩ пред 94-та. И всичко това без окото дори да ни трепне при правителствените сътресения. За противоречията около честванията на 9 май, вижте в галерията. Долните редове ще са посветени на едно нещо, за което хем сме убедени, че е пълна простотия, хем се вълнуваме повече и от съдебната реформа.
Да, точно така. Става въпрос за Евровизия. И ако всички сме убедени, че именно ние заслужавахме първото място, то някои погледнаха в бъдещето. Така се появиха призиви догодина на конкурса да ни представлява Меглена Кунева. Така де, жената с цяло министерство се захвана, въпреки че (най-меко казано) не й бе в ресора, та един песенен конкурс ли ще й се опре.
Но да се върнем в настоящето: спечели Украйна, а без малко Австралия. Или пък Русия. Въпрос на време е да разберем дали все пак Путин няма да пожелае конкурсът да се провете в Русия и Киев да последва съдбата на Крим. Така де, според една нашумяла максима Русия граничи с когото си поиска.
Що се отнася до участието на Австралия, някои намериха обяснение какво прави далечната държава в конкурса. Вижте в галерията!
Но да продължим с видеообзора, който пак ще бъде белязан от "Евровизия". Дали заради темите от седмицата, или пък напълно заслужено, започнахме да виждаме Томислав Дончев навсякъде. Като например в песента за "Евровизия" на Босна и Херцеговина:
Продължаваме отново с познатата тема. С и без "Евровизия" Ислямска държава продължава своята дейност в Близкия изток. Едва ли терористите снощи са седнали да гледат финала, но ето как би изглеждало тяхно участие в състезанието:
Рязко сменяме темата, защото песните са си песни, но първенствата и на Запад и у нас, свършват. Едно клипче от братска Германия (която не ни даде и точица на "Евровизия") показва какво нещо е животът и потвърждава българската поговорка - много хубаво не е на хубаво:
Завършваме с едно видео, за което коментарът си е направо ненужен:

Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
Затворените заводи във Франция са нараснали с 30% заради конкуренцията от Азия и митата
Eli Lilly сключи споразумение за 2,75 млрд. долара да доставя създадени с AI лекарства
Ансамбълът на България грабна бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика
Поверия и забрани на празника на 30 март
Времето тази седмица: Дъжд, сняг и повишена лавинна опасност
Дневен хороскоп: Баланс, идеи и спокойствие за всяка зодия
Рецепта от тефтера на баба: Катми по родопски
Подмладена България ще си вдига самочувствието преди Лигата на нациите с бой над Индонезия
Каратанчева „нахлу“ в основната схема в Богота
Като Сабаленка: И Синер постигна „Слънчев дубъл“
България ще минава през теста „Индонезия“ в топ мача на турнира в Джакарта
Спортът по телевизията днес, 30 март
Мачовете по телевизията днес, 30 март
Нумерологична прогноза за 30 март
Диетичен хляб с бадемово брашно
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Тревогите на унгарската провинция ще решат съдбата на Орбан
Забравената болест се завръща: Туберкулозата отново застрашава света
Какво ще е времето през следващата седмица?
Варненският „Комодор” спечели купата на България по водна топка
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки