Масовото настроение сред турския народ в светлината на нормализирането на отношенията между Турция и Русия е екзалтация.
Това коментира преподавателят по европеистика в университета Бахчешехир в Истанбул Росен Димов в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
Той също така бе част и от кръга съветници на бившият председател на ЕК Жозе Мануел Барозу.
На посещението на Путин в Анкара във вторник (12 декември) се гледа като голяма чест за Турция, посочи Димов.
„Посещението на Путин се разглежда като знак за съпричастност към курса, който Турция води, критичната позиция спрямо САЩ“, добави той.
„Това е основният дух на настроените тук, вижда се едно единомислие между двете държави, които обединяват сили в конфликта в Близкия Изток и се опитват да застанат срещу западноцентричната хегемония, начело на която е Тръмп“.
Вижте повече на Bloomberg TV Bulgaria.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.