Бившият номер 1 в света Роджър Федерер успя да се класира за 1/8-финалите на силния турнир от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс, САЩ. Той надви трудно руснака Дмитрий Турсунов след два тайбрека - 7:6(7), 7:6(2), като в пореден мач не загуби сет.
Швейцарецът определено срещна доста сериозни трудности срещу руския противник и не игра на добре познатото си ниво, което демонстрира в последно време.
Maчът стартира прекрасно за ветерана, който в първия сет поведе с ранен пробив и при 5:4 стигна до момент в който сервираше за сета, но неговият опонент върна пробива, като дори руснакът имаше сетбол в тайбрека, но го пропиля.
Във втория сет Турсунов пък стигна до ранен пробив, но швейцарецът го върна и в крайна сметка отново се стигна до тайбрек в който този път Маестрото бе почти безкомпромисен.
Следващият противник на швейцарския тенисист ще се определи от сблъсъка между германеца Томи Хаас и японеца Кеи Нишикори.
Междувременно пък Анди Мъри едва се измъкна срещу 20-годишния чешки талант Иржи Весели. Британецът стигна до успеха след 6:7(2), 6:4, 6:4 в изключително труден за него мач.
В първия сет Мъри имаше аванс от пробив и 3:0 гейма и по нищо не изглеждаше, че ще има затруднения да го спечели, но двата пробива бяха върнати, а в тайбрека чешкият талант разби британеца.
Във втория сет Весели имаше аванс от пробив и 4:3, а освен това водеше с 40:15 при своето подаване, но допусна елементарни грешки и не само, че пробивът бе върнат, а до края на сета Мъри стигна до още един такъв, за да изравни сетовете.
Третата част започна с три пробива един след друг, като в крайна сметка Весели си взе подаването и поведе с пробив аванс и 3:1 гейма, но Мъри успя да върне пробива и да изравни до 4:4, след което стигна до нов такъв, за да спечели мача.
Следващият противник на шотландеца ще бъде канадеца Милош Раонич, който се справи с Алехандро Фая.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.