Капитанът на ЦСКА Александър Тунчев призна, че в отбора са подразнени от отношението на Лудогорец към "червените".
Тази събота двата тима се изправят един срещу друг в дербито на родната А група. Мачът е от 16.00 часа на стадион "Българска Армия".
Шампионите изостават на 5 точки от лидера в класирането ЦСКА, но въпреки това от началото на сезона не показват особена загриженост за това. Президентът на клуба Кирил Домусчиев пък многократно признава, че играчите му не са мотивирани да играят срещу българските съперници след мачове в Шампионската Лига.
"Ние не сме по-слаб отбор или по-малък клуб. Лудогорец има да извърви много дълъг път, за да ни стигне, а и надали някога ще се доближи до нашата история", коментира Тунчев в интервю пред клубната телевизия на ЦСКА.
"Техните думи по наш адрес ни обиждат в някаква степен, несъмнено дразнят. Постоянно се спекулира, че едва ли не сме случайно на първото място. Но аз съм убеден, че в събота ще покажем, че това не е така и съвсем закономерно сме лидери", допълни защитникът.
Според него двубоят с Лудогорец ще е за престиж. "Но и не му отдаваме прекомерна важност. В съблекалнята цари доста добро настроение. Всички са позитивно настроени за срещата и я чакат с голямо нетърпение", посочи Тунчев.
"Невинаги отборът, който е по-класен, печели. Често важна роля изиграва мотивацията. А ние знаем как да се надъхаме за ключовите мачове. Стойчо Младенов умее да влиза под кожите ни. Готови сме да дадем всичко от себе си и нямаме намерение да отстъпим нито педя земя.
Имаме нужда от подкрепата на нашите фенове. Те са нашият 12-и играч. Сигурен съм, че те ще напълнят стадиона", призова капитанът.
Той коментира и темата с чуждите футболисти в българското първенство.
"Даваме малко повече толеранс от необходимото на чужденците. Трябва да изискваме повече от чужденците. Те трябва да са класа или две над редовите футболисти".
Още новини от лагера на ЦСКА четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Трима представители на Фед изразиха загриженост за инфлацията в САЩ
Европейските фондови борси са в отстъпление на фона на разпродажби във Франция
SOFIX се повиши с 1,6% в сесията и е в подножието на 1400 пункта
Въпреки безоблачното пазарно небе тревогата за АІ инвестициите расте
Парламентът одобри ограничаване на ръста на таксите за платено обучение в университетите
Словакия откри руско шпионско оборудване в трафик камери
Тръмп: Путин няма да атакува държава от НАТО
Ген. Шивиков като кандидат за вицепрезидент: Слугуваме на Европейската комисия
Д-р Симидчиев: Заглушител няма, а мафията си връща ДДС-то
Велислав Величков, ПП: Изборът на ВСС ще покаже има ли реална промяна
Димитър Петров, ПБ: Иван Демерджиев не е сам в окопната война
Феновете на ЦСКА загряха за ОФИ с „червен“ любимец
Страхотни сблъсъци между колоси в Шампионската лига
Официално! Тотнъм с голям трансфер
НА ЖИВО: ЦСКА – ОФИ Крит, червените с офанзивен състав
Важна новина за феновете на Левски
Гришо ще играе в основната схема на US Open
Дневен хороскоп за 28 август, петък
Задължителни ястия за Секновение на 29 август
Високопротеинови пилешки такос
Никнене на зъби при бебета: симптоми и как да облекчим дискомфорта
Поверия за Секновение – 29 август
Пилешко с лимон и чесън със спагети от тиквички
Стимулирането на блуждаещия нерв превръща ученето в трайно
Черницата подкрепя чревното здраве
Как да се предпазим от антракс, когато огнището е вече факт?
Аглутинация на сперматозоидите – защо се слепват и кога това пречи на зачатието?
Болничната асоциация поиска спешна среща със здравното министерство заради недостига на кръв
Може ли липсата на секс да се отрази на здравето?
Туристи изчакват края на работния ден на спасителите, за да пренебрегнат забраната за къпане в морето
Всеки трети в ЕС плаща за стрийминг, в България – едва един на десет
Президентският вот наближава: Кои са обявените кандидати
Една трета от директорите в публичните дружествата у нас трябва да са жени
Екскурзията поскъпна за година – българите харчат над 190 евро на човек у нас и 480 евро навън
Средновековната жега: Урок от миналото за климатичните промени