Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от датчанина Холгер Руне с 6:7 (9), 6:3, 6:7 (2) в епичен мач, продължил 3 часа и 29 минути. Така българинът отстъпи пред финалиста от миналата година и пропусна да си осигури нов мача на четвъртфиналите срещу италианеца Яник Синер. И за двамата това бе втори мач за деня, като Димитров победи сърбина Миомир Кецманович с доигравенето, а Руне - индиеца Сумит Нагал.
Първият сет бе изключително оспорван и премина през редица обрати. Българинът има две точки за пробив в шестия гейм, но датчанинът успя да се защити и изравни за 3:3, а след това проби Димитров. Руне дори успя да поведе с 5:3 и да сервира за частта, но тук хасковлията показа самочувствие и класа и върна пробива. Така се стигна до тайбрек, който беше изпълнен с мини пробиви. Руне имаше възможност да затвори частта още при 6:4, но родният тенисист се измъкна. Димитров дори стигна до сетбол при 8:7, но не успя да спечели. Така по-младият датчанин успя да реализира петия си сетбол и спечели първото действие с 11:9.
Вторият сет предложи съвсем друга картина. Българинът взе подаването на съперника си още на старта, а след това го затвърди за 2:0. Руне така и не бе близо до връщане на пробива, а Димитров още веднъж взе подаването му за крайното 6:3.
В третата част се усещаше осезаемо умората и у двамата, тъй като за тях това бе втори мач за деня. Първият критичен момент за Димитров бе в петия гейм, когато датчанинът стигна до точка за пробив, но българинът се защити, направи обрат и отново спечели предимство. Борбата остана безмилостна до самия край на мача, като двамата редуваха чудесни изпълнения с някои непредизвикани грешки. Григор Димитров първи стигна до 6:5 и си осигури най-малко тайбрек в решителната част. В 12-ия гейм Руне стигна бързо до 40:0, но с великолепна игра българинът изравни и стигна до точка за спечелване на мача след 3 часа и 17 минути игра. Датчанинът обаче успя да спаси мачбола. Малко по-късно родният състезател стигна до втора възможност да приключи мача, но съперникът му отново се измъкна с агресивна игра. Геймът продължи повече от 13 минути.
Във втория тайбрек в мача Руне успя да поведе с 4:0 с два мини пробива и с голяма доза късмет. Датчанинът стигна и до 6:1, като успя да спечели мача при 7:2.
Той ще играе срещу шампиона от Откритото първенство на Австралия Яник Синер от Италия, който не срещна сериозни проблеми и се наложи над германеца Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:2 за около час и 15 минути игра.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия е получила повече пари от скъпия петрол и спря да продава злато
Време е съюзниците да изградят различен вид НАТО
Кремъл търси баланса между контрола върху интернет, защитата на парада и рейтинга на Путин
В свят на война и съперничество технологиите са победител
Китай нареди на своите рафинерии да не обръщат внимание на американските санкции
200 долара на среща: Високите цени заплашват и намирането на партньор за младите хора
"Тихите" фактори, които увреждат нервната система всеки ден
За учителите на българите: Какъв е произходът на Кирил и Методий
Йотова: Европейската политическа общност дава нова енергия на Източното партньорство
Нефритената тайна на Гълъбник: Кои са първите владетели на Европа
Земята се разкъсва под Тихия океан: Какво разкри детайлното сканиране на недрата?
Интер подпечата 21-ата титла
Винисиус отложи празненствата в Барселона
Шеф на ЦСКА със силни думи
Антонели продължи с победите, пак разочарование за Ръсел
Шеф на Лудогорец с тежки признания за кризата
Хьогмо намекна: Лудогорец поема по нов път?
Дневен хороскоп за 4 май, понеделник
DARA тръгна за Виена с два куфара и пет човека екип
3 кето рецепти за Гергьовден
Проф. Донка Байкова съветва: Айрян, таратор и ферментирали зеленчуци за здрави черва
Седмичен хороскоп за 4 – 10 май: Стрелците да са пестеливи
Седмична таро прогноза за 4 – 10 май
ИПИ: България е в най-лошата си фискална позиция от началото на хилядолетието
Проф. Герджиков: Крайно време е страната да се успокои, гарант за това е Румен Радев
Румънци напират да работят в морските ни хотели това лято
Как се хранят децата на столетниците?
Охрид чака българите: Винаги сте добре дошли
Какво ще е времето утре?
Учени разкриха генетичния код на хилядолетно дърво в търсене на „ключа към безсмъртието“
Сензационно откритие в Норвегия: Намериха огромно съкровище от епохата на викингите
Нов онлайн инструмент показва къде се е намирал домът ви преди 320 млн. години
Земята се „разцепва“ под Тихия океан: Какво всъщност се случва
Астероидната заплаха от 2029 г.: Как светът се готви за приближаването на Апофис
Какво оставиха хората на Луната?