Вагнер Лав разпъна Левски в Москва

Бразилският нападател на ЦСКА Москва вкара два гола за победата на руския отбор. За Левски се разписа Домовчийски.
24 ное 2005 20:47,
Бразилецът Вагнер Лав вкара два гола на Левски в Москва. Снимка google.com

Отборът на Левски загуби втория си мач в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА срещу ЦСКА (Москва). Двата гола за настоящия носител на трофея отбеляза Вагнер Лав.

При минусови температури и лед по пистите, "сините" започнаха отлично мача на стадион Динамо. Домакините опънаха мрежата зад Георги Петков в 28 минута, но голът бе отменен заради засада.

Шампионът на Русия обаче поведе в резултата в 49 минута. Тогава бразилският нападател Вагнер Лав получи топката в наказателното поле, финтира Живко Миланов и стреля за 1:0. Същото упражнение Лав повтори в 73 минута. Топузаков, Миланов и Ричард не успяха да му отнемат топката и нападателят бе безпогрешен за 2:0.

Левски стигна по почетно попадение в даденото продължение. Домовчийски получи топката в пеналта и стреля, а коженото кълбо се озова в мрежата на Акинфеев след рикошет.

Даниел Боримиров получи жълт картон и ще пропусне решителния мач с Марсилия на 1 декември на стадион "Георги Аспарухов".

Над 1600 служители на Московската милиция охраняваха мача. 950 от тях бяха от вътрешните войски. Отделно имаше конна милиция, към която бяха прикрепени и обучени кучета. Специалните части пък пратиха 150 свои бойци.