Арсенал отнесе Нюкасъл с 4:0 за едно полувреме

В съставите и на двата отбора имаше изненади
16 фев 2020 22:25, Анисия Иванова
2

Арсенал разби Нюкасъл с 4:0 за едно полувреме в мач от 26-ия кръг на Висшата лига, но определено разликата е твърде голяма на фона на играта на Свраките, които особено до почивката играха много добре.

Те обаче пропуснаха няколко положения и след паузата лондончани се подобриха, като два бързи гола им дадоха контрола, а в края на мача вкараха и още два пъти.

Така тимът Микел Артета записа втора победа начело на Артилеристите, които спряха серията си от 4 поредни равенства и в 6 мача са без поражение, като имат 34 точки. Свраките остават с 31, като тяхната поредица от 4 двубоя без поражение бе спряна.

В съставите имаше изненади, като за домакините стартираха Дани Себайос и младия Нкетиа, а Пиер-Емерик Обамеянг водеше нападението. За гостите пък започнаха новите попълнения Дани Роуз и Валентино Лазаро.