"Левски" обърна с 3:1 Берое на "Герена"

"Сините" на 1/4 финал за Купата
12
Снимка: БГНЕС, архив

Левски успя да обърна с 3:1 Берое на "Герена" и да се класира за четвъртфиналите за купата на България. В герой за "сините" се превърна Найджъл Робърта, който заби хеттрик.

Гостите дръпнаха в резултата чрез Мартин Камбуров от дузпа в 25-ата минута, но "сините" стигнаха до пълен обрат след голове на Робърта (37, 65-ата от дузпа и 90).

Трябва да се отбележи, че Берое игра в намален състав след 60-ата минута, когато червен картон получи Карлос Охене.

Така Левски е в следващата фаза на турнира, като целта на "сините" е спечелването на трофея.

Берое пък ще насочи вниманието си към първенството, където старозагорци са твърдо в Топ 6.