Стела Енева спечели сребърен медал от Параолимпийските игри

Българката стана втора на хвърляне на диск с резултат 36.56 метра
Обновена: 5 сеп 2012 14:58 | 5 сеп 2012 09:33, Красимир Ангелов
31
Стела Енева. Снимка: Facebook

България има своя втори медал от Параолимпийските игри в Лондон. Стела Енева завоюва среброто в дисциплината хвърляне на диск (F57/58).

Българката постигна резултат 36.56 метра и по този начин остана на второ място в класирането.

Олимпийска шампионка стана алжирката Насима Саифи, която спечели титлата с резултат 40.24 метра, докато бронзът остана за Орла Бари от Ирландия.

Другата ни представителка в тази дисциплина  - Иванка Колева, остана на осмо място в крайното подреждане.

Среброто на Енева е вторият медал за България от Параолимпиадата, след като в събота Радослав Златанов спечели бронз в скока на дължина (F13).