Исторически финал: Купата на България в ръцете на Локо!

Отборът игра стратегически, заслужено грабна трофея
15 май 2019 21:07, Петя Славова
67

Локомотив Пловдив спечели за първи път в историята си купата на България по футбол, предаде Gol.bg.

Отборът победи градския съперник Ботев с 1:0 на Националния стадион "Васил Левски" в София и спечели за първи път в историята си купата на България по футбол. "Железничарите" изиграха по-добре финала и заслужено грабнаха трофея.

"Жълто-черните" получиха първия шанс в двубоя още в седмата минута, когато Еберт Кардосо центрира от ляво към Антонио Вутов, но той от 6 метра с глава стреля над гредата.

Двата отбора се стремяха да бъдат максимално сигурни и да действат без излишни рискове, въпреки че "черно-белите" изглеждаха по-опасни на терена по почивката.

В 14-ата минута Момчил Цветанов се измъкна от ляво и пусна пас по тревата към Ален Ожболт на границата на малкото наказателно поле, но топката дойде зад словенеца и това позволи на вратаря Даниел Кайзер да го блокира.

Цветанов отново беше изведен опасно в ляво зад защитата на съперника в 36-ата минута, но не успя да подаде точно към непокрития пред вратата Алделхаким Буна и това позволи на Лазар Марин да избие.

Локомотивци продължиха да действат малко по-добре в офанзивен план и в 64-ата минута получиха нова възможност. Игор Банович центрира от фаул от дясно и Стивън Езе с глава стреля от десетина места, но Кайзер се разтегна и успя да избие в корнер.

Ботев отвърна три минути по-късно с опасен изстрел от наказателното поле на Александър Тонев, който профуча край целта.

В 73-ата минута "черно-белите" заслужено поведоха. Анте Аралица се измъкна в чиста позиция в наказателното поле, но в последния момент топката му беше избита от Филип Филипов. Аралица догони кълбото почти до аутлинията и пусна отличен пас към Ожболт, който от 3-4 метра триково с пета засече в мрежата на Кайзер.

Ботев отвърна бързо и в 76-ата минута беше близо до изравняването. Тодор Неделев центрира от фаул от ляво и Феребори Доре засече с глава, но Мартин Луков отклони в напречната греда, след което топката излезе в ъглов удар.

"Жълто-черните" опитаха да натиснат, но в 83-ата минута резервата Бирсент Карагарен можеше да реши всичко. Той се измъкна на границата на пеналта от опеката на Димитър Пиргов и шутира по тревата, но изстрелът му премина на сантиметри край целта.

Пет минути преди края друга резерва Васил Шопов от Ботев също получи шанс след бързо изпълнение на корнер от ляво от Тонев към близкия ъгъл на наказателното поле, но шутът му профуча над целта. До края "жълто-черните" натискаха, но така и не успяха да създадат нищо опасно пред Луков.

Локомотив Пловдив спечели за първи път в историята си купата на България по футбол!

, предаде Gol.bg.

Последните 10 срещи на Локо Пловдив във всички турнири: Общо 1 победа, 4 равенства и 5 загуби. От тях 3 равенства и 3 загуби в последните 6 гостувания.

В последните 10 директни срещи домакините имат 3 победи, гостите имат 4 победи и 3 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Ботев Пловдив имат изиграни 5 срещи, като домакините имат 2 победи, гостите имат 1 победа и 2 пъти са завършили наравно.Вижте още новини за спорта в Gol.bg