Днес ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици и временно усилване на вятъра. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Това прогнозира в студиото на "България сутрин" синоптикът Виолета Манчева.
Максималните температури ще са между 25° и 30°. Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще остане без съществена промяна.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. В следобедните часове ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на места с краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури на въздуха ще са 22-25°. Температура на морската вода започва да се покачва и към момента е 16-20°.
Над планините преди обяд облачността ще е разкъсана. Следобед ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевични бури. Ще духа до умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра около 19°, на 2000 метра – около 11°.
През следващите дни въздушната маса над страната ще е неустойчива. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места, особено в Западна и Централна България, ще има валежи и гръмотевични бури. Има повишена вероятност за локални интензивни явления и градушки, допълни още Виолета Манчева пред Bulgaria ON AIR.
В източните райони валежите ще са на малко места. Там ще има и слънчеви часове, а температурите ще са по-високи, макар че слабо ще се понижат в сравнение с предходните дни.
В западните райони понижението на температурите ще е по-съществено. Преобладаващите максимални температури ще са между 21° и 26°. Вятърът ще е слаб до умерен, а в петък - северозападен, през почивните дни - ще се обърне от изток-североизток.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Какви са пречките пред внедряването на AI в бизнеса?
ЕС крие чувствителна информация от Унгария, опасявайки се да не стигне до Кремъл
Задълбочаването на конфликта в Близкия изток срина азиатските пазари
Цената на петрола ще държи под тревога пазарите и тази седмица
Водещият профсъюз в Япония постигна ръст на заплатите с над 5% за трета поредна година
Цената на биткойна удари двуседмично дъно, но не се поддава на лошото настроение
Заведенията искат 9% ДДС заради цените и конкуренцията
Жена загина в катастрофа на "Тракия" край Нова Загора
Нумерология и интуиция: Родените на тези дати усещат всичко
Свинаров: Армията ни, както и да бъде въоръжена, не може да бъде адекватна на враговете ни
Избори 2026: Ще изравни ли правата на българите район "Чужбина"?
ИПБ: От 1 януари до 21 февруари в катастрофи са загинали 80 души
Нюкасъл пое отговорност, ще разкрива свои расисти
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
Разкриха какво липсва на ЦСКА
Сабаленка гази в Маями, продължава защитата на титлата си
Ас на Ливърпул призна: Брайтън ни надигра
Заради зарязания пистолет: Бербатов получи нов прякор – „Митьо Пищова“
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Етнолог: Трапезата е била свещено нещо за старите българи
Какво се прави на Благовещение
20 гениални домашни трика, които всяка жена трябва да знае
Торта Капрезе с бял шоколад и бадемово брашно
Нумерологична прогноза за 23 март
Паспортните служби ще съдействат на гражданите, без валидни документи, да упражнят правото си на вот
Брутално: 17-годишен вратар е в болница след ритник в главата (ВИДЕО)
Семейство от Варна поднови брачния си обет след 50 години съвместен живот
80 души са загинали във "войната" по пътищата у нас за по-малко от 2 месеца
Погрешка: Шофьор остана без книжка и номера
„Тренд”: Очертава се шестпартиен парламент
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята