Борусия Дортмунд – шампион на Германия

След победата над Нюрнберг с 2:0 отборът е недостижим на върха
Обновена: 30 апр 2011 19:47 | 30 апр 2011 19:47,
20

Седма шампионска титла спечели Борусия Дортмунд. Победата с 2:0 и провалът на Байер Леверкузен в Кьолн (0:2) направиха отбора недостижим на върха в класирането два кръга преди края на сезона.

В третата си година начело на тима Юрген Клоп го направи шампион. За последно клубът от Рур спечели отличието през 2002 година.

Домакините стартираха нервно мача, оставиха на Нюрнберг инициативата. Това обаче трая само половин час – в 32-ата минута Бариос взриви стадиона. Борусия Дортмунд поведе с 1:0.

Нюрнберг си остава любимия противник на Бариос – в три мача той вече има пет гола срещу този отбор.

Окрилени от гола и усещащи приближаването на златото, играчите на Дортмунд натиснаха. Две минути преди почивката защитата на Нюрнберг изглеждаше като квартална формация и Левандовски без проблеми реши мача – 2:0.

През втората част еуфорията владееше стадиона, после дойде и новината за головете на Кьолн във вратата на Байер Леверкузен, които съвсем взривиха емоциите.

Мачът се доиграваше, а 80 000 фенове на домакините на стадиона лисуваха.

Борусия Дортмунд – шампион на Германия 2011.

Анонимен преди 13 години
Бравооо! От 20 години съм им фенка, джентълменски отбор, радост голяма!
19
0

3

Уникални фенове! Всяко домакинство събират над 80 000 човека, а за гостуванията ходят по 5000!
18
2

1

ssss преди 13 години
Въпреки ,че не гледам мач.....тоя мач бих го гледал.......
17
0

5

1929 преди 13 години
До 16"Олимпик" и година по-рано каталунците, което беше прелюдия към ШЛ. След фаза на директни елиминации до ниво четвъртфинал, 8-те отбора се разделяха чрез жребий на две полуфинални групи и победителите играеха финал. Истинската ШЛ започна от сезон 1993/1994 с победа на росонерите
16
2

4

До 1929 преди 13 години
Справката ти не е много точна - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ И ТО КАТО ПЪРВИЯ НОСИТЕЛ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА, иначе наистина голям сезон за дортмунд с този състав, публиката им е за топ 5 в европа..
15
2

8

До 8 и 13Британците/всички/ са коне с капаци и не виждат по-далеч от Острова. И като излезепа от там, рушаха, че и убиваха. Как ги озаптиха Тачър и Мейджър не знам
14
1

3

Провинция Байерн/Бавария/ е най-голямата по площ, столицата й Мюнхен е трети по големина. Феновете на байернци са огромната маса население в провитцията, с изключение на Нюрнбер и на "Мюнхен1860" с привърженици предимно от градаДортмунд са от Норд-Райн Вестфалия, най-голяма по насерение. Там са Гелзенкирхен/градът е смъртен враг на Дортмунд не само във футбола/, Кьолн,Дюселзор, Дуисбург. Добре, че Бон е единствената столица/когато беше/ без фугболен отбор. Какво ще кажеш за сянката, 10
13
8

4

до 9 от 8 преди 13 години
Абе чадо, то и Барса имат по 80 000 души всеки мач а за дербитата 100 000 но не са най-великата публика. Най-великата публика е да не размахваш кърпички, когато отбора ти пада няколко пъти подред и е в лоша серия, а да пееш песни и при негативен резултат докрая. Айде Борусия да нямат по-велика публика от на Ливърпул. Аз съм привърженик на Барса, но подкрепата на 100 000 каталунци, не може да се равни на 40-50 хиляди ливърпулски гърла.
12
0

5

Ден до пладне, но през 1997 станаха победители в ШЛ. ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯТОТБОР, КОЙТО ПЕЧЕЛИ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА БЕЗ ПРЕДИ ТОВА ДА ИМА К Е ШСправка "Милан", първият победител в ШЛ преди това имаше 4 Купи, "Аякс" бешетри поредни години от 1971 до 1973, когато нашето ЦСКА ги отстрани. "Ювентус" бе победител в кървавия финал на "Хейзъл", "Реал"М от 1956до1960 и през 1966, "Барселона" беше през 1992, "Байерн" беше 3 години поред след "Аякс", "Ман.Юн" през 1968, "Интер" през 1964 и 1965