Борусия Дортмунд отпадна от евротурнирите

Сензационен обрат позволи на Марсилия да продължи напред в ШЛ
Обновена: 7 дек 2011 09:31 | 7 дек 2011 08:14, Красимир Ангелов
2

Борусия Дортмунд загуби от Марсилия с 2:3 в последния си мач от Шампионската лига този сезон. Германският шампион остана последен в групата и няма да играе дори в Лига Европа.

Домакините поведоха с два гола преди почивката, водеха с един гол пет минути преди края, но в крайна сметка загубиха срещата.

Историческата победа позволи на Олимпик Марсилия да се класира напред в Шампионската лига, обезсилвайки гръцкия успех над Арсенал.

По този начин младият германски тим напусна евротурнирите. Треньорът Юрген Клоп обаче остана верен на философията си да налага млади играчи.

Така вместо наказания Шмелцер той пусна дебютант в турнира – 22-годишният Крос Льове.