Германия пребори Португалия с гол на Марио Гомес

Иберийците нацелиха гредите на два пъти в страхотен трилър на "Арена Лвов"
Обновена: 10 юни 2012 11:18 | 9 юни 2012 23:58,
114
Играчите на Германия ликуват след гола на Марио Гомес. Снимка: Reuters

Германия победи Португалия с 1:0 в мач от втора група на европейското първенство по футбол. Двубоят се игра на стадион "Арена Лвов".

Германия бе по-добрият отбор през първото полувреме, но момчетата на Йоги Льов не успяха да материализират превъзходството си. Те дори имаха късмет, защото в последната минута преди почивката Пепе нацели напречната греда.

Двайсетина минути преди края на редовното време Марио Гомес засече с глава прекрасното центриране на Сами Кедира и нападателят на Бундестима матира перфектния в днешния мач Руи Патрисио, пращайки топката в долния му ляв ъгъл.

Пет минути преди края на мача Нани нацели напречната греда. Последва канонада към Нойер, но той и Бадщубер се превърнаха в герои за своя отбор след самоотвержени намеси. По този начин Германия се изравни на върха в групата, заедно с Дания. И двата тима имат по 3 точки, докато Португалия и Холандия остават без спечелена точка в група Б.