Ла Фурия счупи каръка срещу Петлите

Испания елиминира Франция за първи път на големи футболни финали
Обновена: 25 юни 2012 00:46 | 23 юни 2012 23:45,
111
Чаби Алонсо отпразнува по перфектен начин своя мач номер 100 за Испания. Снимка: Reuters

С два гола на Чаби Алонсо Испания победи Франция с 2:0 на четвъртфиналите на европейското първенство и се класира напред за полуфиналите на турнира.

Халфът на Реал Мадрид откри резултата с глава в средата на първото полувреме след атака и центриране на Жорди Алба. В последната минута пък той вкара от дузпа за нарушение срещу резервата Педро.

През по-голямата част от мача Испания имаше преимущество, но подобно на предишния мач с Хърватия нямаше особен блясък и острота в играта на иберийците и головите положения бяха рядкост.

За щастие на отбора на Висенте дел Боске и Франция наподобяваше на отбора, който загуби с 0:2 от Швеция в предишния мач. "Петлите" изглеждаха немощни в нападение и усилията на Карим Бензема и Франк Рибери не бяха достатъчни за опитите за контраатаки.

Победата на Испания наруши и една негативна за тях традиция, тъй като това бе първия случай, в който иберийците елиминират Франция на голям футболен турнир. Преди това Испания имаше едно равенство и 5 загуби.

Така на полуфиналите Испания ще срещне Португалия на Кристиано Роналдо.