България срази Полша и е на 1/4 финал на Олимпиадата

"Лъвовете" отнесоха съперника с 3:1 гейма
Обновена: 31 юли 2012 16:18 | 31 юли 2012 16:00, Георги Пешев
231
Цветан Соколов изигра страхотен мач за България. Снимка: Ройтерс

България удари Полша с 3:1 гейма в група "А" на Олимпийските игри в Лондон. По този начин нашите си осигуриха участие на четвъртфиналите на турнира, след като преди това пометоха домакина Великобритания с 3:0 гейма.

Изключителен мач за "трикольорите" изигра Цветан Соколов, който не спираше да изстрелва безпогрешно своите "снаряди" в нападение. Българите играха като истински отбор, а в защита чудесни спасявания направи Теди Салпаров.

В първата част "лъвовете" успяха не само да заличат преднината на поляците, но дори взеха частта с добър аванс от три точки. Нашите изтръгнаха и равностойния втори гейм, в който имаха нужда от цели шест възможности за спечелването му.

След това българските национали се отпуснаха, но във важния четвърти гейм стиснаха зъби и макар да пропиляха пет точки аванс, удържаха победата.