"Карамелите" надиграха "свраките", но в крайна сметка мачът завърши 2:2
18 сеп 2012 09:45, Красимир Ангелов
1
Демба Ба стана георя за Нюкасъл на Гудисън Парк. Снимка: Reuters

След два късни гола в последните пет минути Евертън и Нюкасъл завършиха при драматично равенство 2:2 в последния мач от 4-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Гудисън Парк".

Двата тима изиграха страхотен мач, който дълго ще се помни. "Карамелите" надиграха "свраките", но до почивката водеха само с 1:0 след гол на Лейтън Бейнс.

На почивката в игра за Нюкасъл влезе Демба Ба и почти веднага изравни резултата. Евертън обаче отново вдигна оборотите и гол на Фелаини неправилно бе отменен заради засада. Малко по-късно Аничебе с глава засече и топката мина голлинията, но съдията не видя това и не отсъди гол.

В 87-та минута отново Аничебе все пак вкара за 2:1 и домакините мислеха, че са стигнали до трудна победа. В 90-та минута обаче Демба Ба вкара втория си гол и измъкна равенството за Нюкасъл.