Левски шокира Ботев в дебюта на Топузаков

"Сините" стигнаха до успех с 2:0 след две ранни попадения
Обновена: 22 мар 2014 18:32 | 22 мар 2014 18:32, Веселина Йорданова
30

Левски постигна победа с 2:0 у дома над Ботев Пловдив в първия си мач под ръководството на Елин Топузаков. Toва стана в мач от 28-ия кръг на родния шампионат, първа половина на плейофите. След срещата Левски е 5-ти с 47 точки, а Ботев - 4-ти с 49 точки.

Наследникът на Сухия направи сериозни рокади сред титулярите и пусна в стартовия състав юношите Радослав и Борислав Цоневи, както и дебютанта Владислав Мисяк.

С тази победа Левски си отмъсти на Ботев за елиминирането от Купата на България.

Попаденията в срещата бяха дело на Дани Димов в 11-ата и Димитър Макриев в 16-ата минута.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като в 88-ата минута Боби Цонев получи втори жълт и червен картон.