Реал Мадрид пък спечели с категоричното 3:0 срещу Борусия Дортмунд
Обновена: 3 апр 2014 00:16 | 2 апр 2014 23:37,
5
Хавиер Пасторе ликува след третия гол за ПСЖ. Снимка: Ройтерс

Вторите два четвъртфинални мача в Шампионската Лига предложиха далеч по-категорична развръзка от първите два. Вчера Барселона и Атлетико Мадрид и Манчестър Юнайтед и Байерн Мюнхен отложиха развръзката за реванша, завършвайки наравно 1:1 и в двата мача.

Днес обаче ПСЖ и Реал Мадрид взеха солиден аванс срещу Челси и Борусия Дортмунд.

В сблъсъка на богаташите френският тим победи отбора на Жозе Моуриньо с 3:1. Езекиел Лавеци откри резултата още в 3-та минута с чудесен удар от десетина метра. В 28-та минута Еден Азар изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Оскар.

След почивката обаче Давид Луис си вкара автогол, а в края на мача Хавие Пасторе вкара трети гол след чудесен индивидуален пробив.

В другия мач Реал се възползва от многото проблеми в състава на Борусия Дортмунд и спечели класическа победа с 3:0.

Гарет Бейл откри резултата още в 3-та минута, а в 28-та Иско направи 2:0. След почивката Роналдо вкара трети гол, но десет минути преди края на мача се контузи и бе заменен принудително.

Така Реал взе солидна преднина и е на път да си отмъсти на Борусия за елиминирането на полуфиналите на турнира през миналия сезон.