Борусия обаче не можа да отстрани Реал, макар да го смачка
Обновена: 9 апр 2014 00:41 | 8 апр 2014 23:42,
9
Играчите на Челси ликуват след гола на Демба Ба. Снимка: Ройтерс

Челси елиминира по драматичен начин ПСЖ на четвъртфиналите на Шампионската Лига, след като победи с 2:0 на реванша на "Стамфорд Бридж".

Сините бяха загубили с 1:3 първия мач в Париж и имаха нужда от победа с 2:0. Надеждите на англичаните претърпяха сериозен удар, тъй като в началото на мача Еден Азар се контузи.

Именно влезлият на негово място Андре Шюрле обаче откри резултата в 32-та минута с добавка от корнер.

Три минути преди края друг появил се като резерва футболист - Демба Ба, вкара решителния втори гол.

В другия мач Борусия можеше да стигне до още по-сензационен обрат срещу Реал Мадрид. Всички отписваха германския тим след 0:3 в първия мач, но този път в техния състав се завърна Роберт Левандовски, докато Роналдо не можа да стартира за Реал заради контузия.

Белите пропуснаха да си направят мача лесен, тъй като Анхел ди Мария пропусна дузпа в началото на мача. След това Марко Ройс наказа две грешки на Реал и с два негови гола Борусия поведе с 2:0.

Тимът на Юрген Клоп наложи смазващо преимущество, но Хейнрих Мхитарян направи серия от уникални пропуски, а веднъж удари и гредата.

Така Реал отмъсти на Борусия за миналогодишното елиминиране на полуфиналите. Тогава след разгромната загуба с 1:4 в първия мач Реал поведе с 2:0, но малко не достигна да вкара трети гол.