Локо Пловдив грабна Суперкупата на България

Пловдивчани надвиха Лудогорец с 1:0
Обновена: 2 авг 2020 23:05 | 2 авг 2020 22:44, Веселина Йорданова
24

Локомотив Пловдив тресна с 1:0 Лудогорец в Разград и спечели Суперкупата на България. Единственото попадение в мача заби Димитър Илиев в 89-ата минута.

Трябва да се отбележи, че разградчани играха в намален състав след 65-ата минута, когато от игра бе изгонен с директен червен картон Джордани Икоко.

Също така през първото полувреме бяха отменени два гола поради засади - по един за Лудогорец и Локомотив.

Като цяло Локо доминираше в мача, създаде половин дузина чисти голови положения, вкара веднъж, заслужено си взе победата и в крайна сметка вдигна Суперкупата.

Това бе 17-ото издание на турнира, като "орлите" остават с четири спечелени трофей, докато "смърфовете" вече са с два.

Мачът бе повторение на миналогодишното издание на Суперкупата, когато отново Лудогорец и Локомотив (Пловдив) се изправиха един срещу друг. Тогава победата отиде на сметката на "орлите", които се наложиха с 2:0.