21-годишният българин записа постижение от 1:00.71
Обновена: 24 юли 2021 16:17 | 24 юли 2021 16:15, Красимир Ангелов
12

Любомир Епитропов не успя да преодолее сериите на 100 м бруст.

21-годишният плувец от Велико Търново, който живее и тренира в САЩ, завърши с 4-о време от 1:00.71 минути в своята серия. Въпреки доброто му време, то не беше достатъчно българинът да се класира на полуфиналите.

В крайното класиране българинът се нареди на 32-ро място от 47 финиширали плувци.

Епитропов има още една дисциплина в Токио, която е и неговата по-силна – 200 метра бруст. Стартът в нея е на 27 юли.

Още новини от олимпийските игри в Токио четете в Gol.bg

12
10
0

2

Анонимен преди 2 години
поредният екскурзиант с парие на данъкоплатците......

От Федерацията преди 2 години
Пореден Огромен Успех за България - поне 200 000 лева Премия от Парите на Данъкоплатците!!
7
0

9

Какви медали чакате от Олимиадата,когато спорта изобщо не е приоритет за държавата ни?!В София няма нормални съвременни бази за масов спорт,та какво да говорим пък за провинцията?!Само се огледайте на какво прилича гребната база на Панчарево и има ли едно нормално място за тичане на тартанова настилка за простосмъртни(на НСА е заключено за нас)...Толкова за спорните ни проблаясъци и напъни.
6
1

7

След Костов кви спортни успехи бе хора.Каквито реформите такъв и спорта!
5
2

12

Гиб Мелсън преди 2 години
Не може да искаме медали от нашите плувци, след като почти всички тренират и живеят в чужбина. Когато България създаде условия за успешно трениране и изградим таланти живеещи и трениращи в България тогава ще имаме право да искаме медали. Те тренират в САЩ, искаме да носят медали за България. Все едно да искаме медали от САЩ. В същото време не си мърдаме пръста да изградим поне по един басейн във всеки град. Имаме областни градове без нито един покрит басейн.
4
2

6

Zoro преди 2 години
Шопе и на осма ще отиде, след като дава по добри резултати. Стрелбата да не ти е художествена гимнастика да се състезават до двадесетина години.