След драма и изпусната дузпа: Черно море изтърва Пирин

Двата отбора завършиха 2:2 в луд мач в Благоевград
27 сеп 2021 20:02, Красимир Ангелов
1

Пирин Благоевград и Черно море завършиха при равенство 2:2 в изключително интересен двубой от деветия кръг на Първа лига.

На стадион "Христо Ботев" "моряците" поведоха в 40-та минута чрез Пабло Алварес, който се разписа от дузпа. Само две по-късно обаче гостите останаха в намален състав след директния червен картон на Родриго Енрике.

"Орлетата" изравниха след около час игра, когато капитанът Станислав Манолев намери съименника си Станислав Костов, реализирал за 1:1. Малко след това възпитаниците на Илиан Илиев си върнаха аванса след нов гол на Алварес.

Преслав Йорданов възстанови паритета в 77-та минута. Три преди края на редовното време резервата на домакините Юлиан Попев пое преждевременно към съблекалните за нарушение в наказателното поле след като спря топката с ръка на гол линията. Последваха бурни протести на "орлетата", но в крайна сметка зад топката застана Васил Панайотов, който обаче пропусна и така срещата приключи при равен резултат.

В подреждането Черно море е пети с 13 точки, докато Пирин остава на последна позиция с едва четири пункта.