България с труден успех срещу Северна Ирландия с 2:1

Тодор Неделев стана героят на мача с два гола
Обновена: 13 окт 2021 06:25 | 13 окт 2021 06:25, Елка Василева
17

Футболните национали на България записаха изключително труден успех с 2:1 над Северна Ирландия в среща от световните квалификации в група “С”.

Гостите дръпнаха в резултата с гол на Уошнгтън (38), но след почивката "лъвовете" се разиграха и с две красиви попадения на Тодор Неделев (53 и 63) успяха да направят пълен обрат и да вземат победата .

В групата ни Италия и Швейцария са лидери с по 14 точки, България е на трето място (8), следват Северна Ирландия (5) и Литва (3).

Националите ни изиграха вяло и безобразно първо полувреме, но през втората част се хвърлиха здраво в мача, контролираха изцяло събитията на терена, успяха да направят пълен обрат и заслужено взеха победата и трите точки.

На трибуните на стадион "Васил Левски" бе и президентът на България Румен Радев заедно със сина си. Държавният глава не седна в ложите, а бе сред хората в сектор "А".