Гришо се справи и с британеца Едмънд и е на 1/2-финал

Отново нашето момче имаше трудности в Бризбън
Обновена: 5 яну 2018 13:48 | 5 яну 2018 13:47, Веселин Коларов
25
Снимка: BTA

Григор Димитров се класира за 1/2-финалите на турнира в Бризбън и е само на два успеха от защита на трофея си в турнира.

Той надделя над 50-ия в световната ранглиста британец Кайл Едмънд след 6:3, 6:7(3), 6:4.

Следващият противник на нашенеца е любимецът на домакините Ник Киргиос.

Последният има да си връща за загубения финал в Синсинати през миналата година.

В първия сет на Гришо му се наложи да спасява две точки за пробив в тилдановия гейм.

Все пак той успя да пробие за 5:3, а след това си затвърди пробива и взе сета.

Вторият сет мина без пробиви, но нашенецът пропиля два скрити мачбола в деветия гейм.

Третият сет също бе доста равностоен, а успехът на Григор дойде след много слаб сервис гейм на британеца в заключителния 10-и гейм в който нашето момче стигна до ключов пробив.

25
Още по темата: тенисГригор Димитров
19
0

6

Анонимен преди 6 години
А Калин Терзийски пак е бил пиян тия дни !
18
0

15

Поручика Балканец преди 6 години
Най-интересното беше в третия сет, когато 4:4 Кайл Едмънд се срина на земята. Не знам какво точно му стана, май схващане. И тогава Гришо прескочи мрежата и изтърча да му помага. Браво на това момче!!!
17
1

2

До 15 Бедъра преди 6 години
В общи линии си прав, ама не съвсем. Федерер има една победа срещу Пийт Сампрас и 8 победи и 3 загуби срещу Андре Агаси - първо три пъти пада, после осем пъти побеждава. С останалите наистина не е играл. Но принципно си прав, че е меко казано неумно да се сравняват играчи от различни поколения.
16
1

15

Варан преди 6 години
Страхотен Гришо,утре разкажи играта на Кириос и в неделя на финал!
15
3

4

Бедъра преди 6 години
До *** до 8Федера НИКОГА не е играл срещу тия ,които си изброил,беше малък по онова време ! Просто си измисляш ,за да си интересен...

1 преди 6 години
Браво на нашия, големите винаги почвам трудно, колко мача и Ноле, и Надал са обръщали в самото начало от 0:2, спасявали са мач боли и т.н. Ако някой е гледал мача, ще види, че англичанинът сервираше като от топ 10 и игра доста силно. Получи и контузия при 4:4 в третия сет, ама малък е още, Гришо все едно не капваше физически преди. А днес беше много свеж. Предстои му страхотен сезон, нека му се радваме и подкрепяме, защото колко пъти сте виждали българин да гони световния връх!

кръчмарски неволи преди 6 години
...иии, ино времи кви чужди играчи имаши, пък сигъ идвъ дръжат ръкетътъ...
10
1

9

Гришо досега е играл два пъти срещи Ник Кириос и го е победил и двата пъти, като последната победа на финала в Синсинати с 6:3 и 7:5 е особено ценна. Все пак нищо не се знае. Ник Кириос също има голям потенциал, както и нашия Гришо, а и ще играе на родна земя. В долната половина на схемата изгрява звездата на друг млад австралиец, който има шансове да стане и победител в турнира.
9
16

7

Циник до 8 преди 6 години
Дреме ми за такива, разбирачи като теб!Гледах мача - Димитров изкара късмет!Отидоха си големите на този спорт...Бекер Макенроу..Сампрас...Агаси...Лендъл.. Федера играеше и тогава - но беше последна дупка на kавала!
8
3

15

до циник преди 6 години
Ако с подобни *** коментари искаш да потвърдиш, че си *** добре, но и показваш нула познание за тениса !