Григор Димитров за първи път на четвъртфинал на US Open

Българинът ще се бори за титлата на Откритото първенство на САЩ
Обновена: 1 сеп 2019 22:41 | 1 сеп 2019 22:38,
122

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртифанлите на Откритото първенство на САЩ по тенис. В мач от четвъртия кръг българинът спечели със 7:5, 6:3, 6:4 срещу австралиеца Алекс де Минор за малко над два часа игра, пише gol.bg

28-годишният българин направи поредния си много солиден мач в Ню Йорк, като не позволи да загуби подаването си в нито един гейм, а на свой ред реализира по един пробив във всеки от трите сета.

Освен това Димитров направи и много по-голямо количество печеливши удари спрямо Де Минор - 31 срещу само 20 за австралиеца.

В четвъртфиналите във вторник Григор Димитров ще играе с петкратния шампион Роджър Федерер, който по-рано днес записа чиста победа срещу белгиеца Давид Гофен.

122
71
14

6

до 71 преди 4 години
И срещу кого показа класа Григор ?Кой беше противникът му ? Някой освен родителите и роднините му, чували ли са името му ?Защо не покаже класа срещу Федерер или Джкович - бият го като маче у дирек.
70
0

15

Анонимен преди 4 години
Браво! Пратете шопapa Кралев да се снима с него!
69
5

7

Дойде сезона на дините и аскувския *** се разигра!
68
5

5

пущиняк преди 4 години
До анонимен 65,А дано, той Федерер по разни турнири пада вече от не чак толкова известни играчи, ама за "Големия шлем" се стяга! Въпреки това вече е на 38 години и Гришо има шанс срещу него! С малко късмет може и да успее да го бие!
67
4

9

Отлична игра на нашия Гришо. Отново показва класа, при това е неясно какво става с контузията в рамото му.
66
3

7

Защо продължава да с еплюе каквото и да стане на този турнир се представя достойно и се кефим
65
7

6

Дядо Федерер вече сдъвка и изп лю Гофретата за 56 минути - 6-1, 6-2, 6-0 и чака Дри шнята да го схруска за половин час.
64
10

5

С нетърпение чакам срещата Федерер-Дршньор, за да видя колко от фенчетата на селинджъра ще се осмелят да пишат глупостите си тук.
63
0

8

до 57Какъв Гофен те гони, бе брат?Преди малко дядо Роджър го уби от бой!
62
8

8

Май загубeняците плюещи по Гришо, започват да осъзнават, че Гришо може да победи и Федерер в следващата среща.
61
4

5

До Анонимен 62Сигурно се прави на Майкъл Джордан, което буди скрен смях.
60
4

6

Някой знае ли защо жендърчето на всички снимки е с изплезен език ?
59
5

15

На четвъртфиналите на шлема са осемте най-силни тенисисти в света към този момент и българинът Григор Димитров е сред тях. Това може само да радва истинските българи, но не и плявата.
58
5

4

Жълт хроникьор преди 4 години
Кво стана - че се женат ли с оная цър ната маца или вече са се разделили.
57
6

5

Гришо може и да спечели турнира, ако всички се откажат, както оня поляк ли къв беше там, дето трябваше да играе с него.
56
12

4

Представям си Дришу ако случайно победи Дядо Федерер, за който има сведения, че отскоро е започнал да се напи кава.Тогава фенчетата на хасковското ка унь ще го обявят за най-добрия тенисист в света и ще го повтарят докато са живи.
55
6

5

До Анонимен 49Де да можеше да се контузят Надал,Федерер, Джокович и на финал да играе с Гофен.