Той се класира за третия кръг на турнира в Рим
Обновена: 12 май 2023 18:54 | 12 май 2023 17:53, Стела Стоянова
10
Снимка БГНЕС

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим след успех с 6:4, 7:6 (3) срещу Стан Вавринка след час и 37 минути игра. Българинът, който почиваше в първия кръг, взе шестата си победа срещу носителя на три титли от Големия шлем в 13 мача помежду им.

В следващия кръг Григор Димитров може да срещне водача в световната ранглиста Новак Джокович, който по-късно в петък ще играе с Томас Мартин Ечевери (Аржентина).

Димитров започна мача добре. Той проби още в първия гейм, а след това спечели своето подаване на нула. Димитров беше убедителен на свой сервис, а при 4:3 в своя полза стигна до три точки за пробив. Вавринка обаче ги спаси. Димитров обаче продължи със стабилните си сервис геймове и затвори първия сет.

Българският тенисист започна с пробив и втория сет, а след това го затвърди за 2:0. Димитров имаше проблеми на свой сервис за първи път в мача след това и трябваше да спасява точка за пробив, но успя да се справи. Проблемите му на сервис продължиха и при следващото подаване, а този път Вавринка се възползва, след като се възползва от грешки на съперника си.

Димитров на свой ред изпусна два брейкбола при 4:4. В крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 3:0, а след това увеличи аванса си и имаше пет мачбола. Димитров пропусна първите два, но на третия спечели мача.

Димитров завърши мача с 4 аса и 4 двойни грешки. Той вкара 61% от първия си сервис, като направи и 21 печеливши удара.

Относно евентуален мач срещу Джокович, той каза: "Харесвам мачовете срещу най-добрите. Играл съм много такива. От дълго време съм в тура и се чувствам комфортно да играя срещу такива играчи. Знам, че нямам най-добрата статистика срещу Новак, но никога не се знае."