Невероятно, но факт! Унгарската нискотарифна авиокомпания Wizzair пусна 10 000 билети по едно евро от София до Лондон, Франкфурт и Будапеща. Полетите стартират от 18 септември и билети могат да се закупят с помощта на международни дебитни или кредитни карти Visa, Mastercard или American Express на Интернет сайта wizzair.com.
Навлизането на първата нискотарифна авиокомпания в България стана възможно благодарение на частичното либерализиране на въздушното пространство от страна на Министерство на транспорта и съобщенията. Това е първата стъпка към пълното либерализиране на въздушния пазар, което се очаква да стане факт до пълноправното членство на България в Европейския съюз през 2007 г. Ерата на евтините полети стартира и най-после летенето със самолет от лукс може да се превърне в ежедневие за голяма част от българските граждани.
Унгарската авиокомпания, която лети със 180-местни самолети Airbus 320, е назначена от транспортното министерство за втори авиационен превозвач за редовни полети по дестинацията Будапеща – София – Будапеща.
Според теста на Dnes.bg, направен на Интернет страницата wizzair.com, двупосочен билет София-Будапеща след 18-ти септември може да се купи за 2 евро плюс летищните такси или общо 56,80 евро. Двупосочните билети София – Лондон и София – Франкфурт (с прекачване в Будапеща) струват съответно общо 90,37 евро и 93,70 евро.
Според сайта на България Ер за същите дати цената на самолетните билети (с летищните такси) до Лондон и Франкфурт са съответно 589,82 и 540,57 лева или 301,60 и 276,13 евро. По същото време British Airways лети най-евтино до Лондон за 253,53 евро, а Lufthansa има полети до Франкфурт за 371,35 евро.
Характерно за нискотарифните авиопревозвачи е, че няколко месеца преди полета определен контингент от самолетните билети могат да се купят на символични цени и с постепенното запълване на местата в самолета цените се покачват до равнища, близки на тези на традиционните авиокомпании.
Още за нискотарифните авиокомпании
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Отказът на Исландия да преговаря за членство подкопава ЕС в критичен момент
Какво (не) знаем за "най-голямата петролна сделка в историята"?
Кадър на деня за 30 август
Сътрудничеството с Ford се обръща срещу Volkswagen
Лондон е столицата с най-скъпите имоти в Европа
Легитимна военна цел ли беше газопроводът "Северен поток"?
Верижна катастрофа с няколко автомобила блокира АМ "Тракия"
Сърбия стартира масово производство на хуманоидни роботи
България разби Румъния, Везенков над всички с 36 точки
"Лудогорец" с грешна стъпка срещу "Спартак" във Варна
"Левски" победи "Ботев" с 3:1 в Пловдив и оглави еднолично Първа лига
На 63 години почина актрисата Юлиана Караньотова
Томас Райс след 1:1 във Варна: Заслужавахме да спечелим
Васил Петров след 1:1 с Лудогорец: Вярвах, че можем да вземем нещо
Левски с шеста поредна победа, Веласкес: Показахме мъдрост
Комо удари Наполи насред "Марадона"
НА ЖИВО: ЦСКА – Черно море
Генчев: Върнахме се срещу Левски, но изпуснахме шанса си
Таро карта за 31 август, понеделник – Влюбените
Дневен хороскоп за 31 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 31 август – 6 септември: Везните да не бързат
Защо семплите тоалети изглеждат скучни – и как лесно да ги направите по-стилни
Ябълков сладкиш с глазура за Симеоновден
Седмична таро прогноза за 31 август – 6 септември
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Когато човекът изчезне, а държавата мълчи: 30 август e Международният ден на жертвите на изчезвания
От дуумскролинг до номофобия: Как дигиталният свят променя поведението ни
Предстои ли тежка зима за Европа: Газовите хранилища са опасно празни
228 души дариха кръв във Варна за седмица, нужни са дарители с А- и АВ-
Най-високите температури през септември у нас ще бъдат между 31 и 36 градуса
Варна е най-посещаваният от туристите град в България, Париж е лидер в Европа