С гол на Рикардиньо Левски развали празника на Ботев Пловдив

"Сините" се наложиха с 1:0 при откриването на новия стадион на "канарчетата"
Обновена: 29 апр 2023 22:18 | 29 апр 2023 22:17, Красимир Ангелов
25

Левски развали празника на Ботев Пловдив като победи с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на обновения стадион "Христо Ботев". Това беше първи двубой на "Колежа" след 3425 дни пауза.

Началото се позабави заради шоуто и димките по трибуните, но разлика от трибуните на игрището бе доста постно през първите 45 минути.

В средата на второто полувреме влезлият като резерва Бароан нацели гредата на празна врата при акция на пловдивчани и секунди след това Левски откри резултата чрез Рикардиньо. Това беше първият точен удар за столичани в мача.

Малко по-късно вратарят на Ботев спаси тупалка на Уелтън с левачката, а Кръстев отново шутира над целта. Добавеното време от 17 минути също не помогна на домакините, които не стигнаха до чисто голово положение.

Четвъртият в таблицата Левски събра 51 точки на сметката си, докато Ботев е десети с 29 пункта.