Ген. Армагедон дисциплинира и стабилизира руските сили

Целта на Кремъл е ясна: Да бъде пречупена волята на украинците на -20 °C
12 дек 2022 13:28, Елка Василева
307
Ген. Армагедон дисциплинира и стабилизира руските сили
Снимка: архив, БГНЕС

Генерал Армагедон дисциплинира и стабилизира руските сили в Украйна, пише във в. "Дейли телеграф" журналистът Джеймс Килнър.

Сергей Суровикин е опасен противник за украинците, които планира да подчини с помощта на студа. Той стабилизира фронтовите линии на руските сили, откакто пое командването през октомври, и дисциплинира армията на Кремъл, изтъква Килнър.

Още по темата
Според анализатори организационните способности и безскрупулността на Суровикин го превръщат в опасен противник за украинската армия. "Той е може би най-компетентният командир, когото Русия е назначавала до момента", казва Дара Масикът, старши изследовател по политически въпроси в американския мозъчен тръст "Ранд корпорейшън".

Суровикин пое командването на руските сили в Украйна в момент, в който те бяха дезорганизирани и деморализирани, отбелязва Килнър. Настъплението им в Харковска област в Североизточна Украйна бе отблъснато, контролът им върху южната Херсонска област отслабваше, а с помощта на далекобойната си артилерия, западно производство, украинските сили унищожаваха снабдителните линии на руснаците.

Тласкан от отчаяната мисъл, че трябва да постигне обрат, руският президент Владимир Путин назначи генерал Суровикин, 56-годишен ветеран от кампаниите в Сирия и Чечения, за командващ руските сили в Украйна.

Първото предизвикателство за Суровикин беше да убеди Путин да разреши изтегляне на руските сили от Херсон, най-важното населено място, превзето от Русия след нахлуването на войските ѝ в Украйна през февруари. "По време на тази операция имаше прогнози, че изтеглянето към другия бряг на реката ще доведе до тежки загуби за руските сили. Това не се случи", коментира Масикът.

След като се изтеглиха, руските войници изкопаха мрежа от окопи, съобразена с природните дадености на река Днепър и трудна за пробиване от украинските сили.

Суровикин е наричан Генерал Армагедон, защото нанасяше удари срещу цивилни райони на Сирия през 2017 г., когато беше командир на руските сили, които се сражаваха на страната на сирийския президент Башар Асад. Анализатори твърдят, че сега той следва същата стратегия. Понастоящем руските сили ежедневно подлагат Херсон на артилерийски обстрел и поразяват гражданска инфраструктура из цяла Украйна с ракети и дронове.

Целта на Кремъл е ясна, казват анализатори: тя е да бъде пречупена волята на украинците, които ще бъдат принудени да се справят с температури от порядъка на минус 20 по Целзий, без да имат отопление и електричество.
(БТА)
 
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


307
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
187
5
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Зеленски е най-добрият чуждестранен перач на американски пари след войната във Виетнам
186
2
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Украинците наистина не го харесват! Смятат се за велики копачи на Черно море и прародители на други народи! И не искат да знаят истината, ukry.
185
3
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
До 203: Каква дебела хохляцкая украинска ***!
184
2
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Е, чий Крим? Ако не разбирате, прочетете го отново! Крим никога не е бил украински, тогава Украйна не е съществувала! И Черноморският флот винаги е бил в Крим, а това е руският флот.
183
2
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
До 177 . Никой не оспорва правото на украинците на самоопределение. Проблемите с Русия трябва да се решат на масата на преговорите. Мир !!!
182
3
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
През април 1944 г. съветските войски на 4-ти украински фронт започват боевете за освобождаване на Крим от нацистките войски. До 13 април Симферопол и Феодосия бяха освободени. 9 май - Севастопол, през 1945 г. със заповед на Върховния главнокомандващ е обявен за град-герой. На 19 февруари 1954 г. Президиумът на Върховния съвет на СССР издава указ За предаването на Кримска област от РСФСР към Украинската ССР. Последствията от тази политическа грешка започнаха да се проявяват половин век по-късно.
181
3
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
През 1941 г. започва Великата отечествена война. До юли 1942 г. съветските войски героично защитаваха Крим и Севастопол. След като издържа три атаки, само под натиска на превъзходен враг, лишен от подкрепа от континента, гарнизонът напусна града. Загубите бяха огромни. В същото време загинаха не само моряци и войници, но и цивилни. В източната част на полуострова съветските войски, които нямаха време да напуснат Таман, продължиха защитата си в кариерите Аджимушкай.
180
0
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
До средата на 19 век основната база на Черноморския флот се създава в Севастопол, откъдето руската ескадра на адмирал Павел Нахимов напуска през 1853 г., побеждавайки турския флот в битката при Синоп. След това, в резултат на неразрешени политически противоречия, започва Кримската война между Русия и Турция, Англия, Франция и по-късно Сардиния. През 1854 г. край Евпатория каца вражески десант. Главнокомандващият руската армия княз Александър Меншиков, опитвайки се да забави настъплението на врага, губи битката при река Алма, но не позволява на врага да блокира Севастопол. Започва обсадата,
179
2
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Крим е закупен от турците от Екатврина Велика и е част от Руската империя.
178
2
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
През 1783 г. Екатерина II издава манифест за приемането на Крим в състава на Руската империя. Руските войски на Александър Суворов навлизат на полуострова. Близо до Херсонес е основан град, който по-късно получава името Севастопол. Датата на основаването му е 3 (14) юни 1783 г. През 1787 г. Екатерина II пътува до Крим. Влизайки в Новоросийска губерния през 1796 г., през 1802 г. полуостровът образува административна единица. През 19 век започва икономическо възстановяване, прокарват се пътища. При княз Михаил Воронцов Ялта започва да се развива, Южното крайбрежие се превръща в ***
177
3
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Тогава изобщо не е имало украинци, никой не е знаел за тях, не е чувал и не е писал за тях. Имаше българи, имаше турци, имаше руснаци, но украинци НЯМАШЕ!
176
0
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Минуса не е мой. През туй време някой го сложил. От мене имаш подкрепа за усилията блъскаш се много но бъди по кратък.
175
2
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
генуезки. Крахът на Ордата през 1441 г. доведе до разделянето на Крим между Кримското ханство, Княжеството на Теодоро и генуезките колонии. От 1478 г. ханството става протекторат на Османската империя. През XV век. турците изграждат крепостта Ор-Капа на Перекоп, която се превръща в гранична застава, откъдето ханството прави постоянни набези срещу руската държава и Жечпосполита, залавяйки роби и ги продавайки на турските пазари. Руско-турската война (1768-1774) слага край на османското господство в историята на Крим. Според Кючук-Кайнарджийския мирен договор (1774 г.) турците се отк
174
2
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Началото на VIII век е белязано от разделянето на Крим между Византия и Хазария. Византийските монаси се преместват в Крим, основават пещерни храмове и манастири: Качи-Кальон, Шулдан, Челтер и др. През 988 г. в Корсун (Херсонес) той се покръства и жени за сестрата на византийския император, киевския княз Владимир Святославович. След отслабването на Византия в нейните владения в Крим, готите основават християнското княжество Теодоро със столица в пещерния град Мангуп.
173
2
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Първите обитатели на Крим са кимерийците, които през 7в. пр.н.е д., след като бяха изтласкани от скитите, след като се оттеглиха в подножието и планините, те създадоха селища в тях. На същото място, както и на южното крайбрежие, са живели таврите, които са оставили древното име на Крим - Таврия или Таврида. През VI-V век. пр.н.е. гърците се заселват на брега, построяват Пантикапей или Босфора, както и Херсонес, които стават столици на две държави. Държава на скитите до III век. преди. AD под натиска на сарматите столицата е преместена на река Салгир, където възниква скитският Неап
172
0
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
По време на Руско-турската война от 1768-1774 г. руските войски под командването на княз Долгоруков разбиват в две битки армията на хан Селим III. Крим е опустошен, столицата Бахчисарай е разрушена. Кримчаните се предадоха и преминаха на страната на Русия.
171
2
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Боби моите уважения но Крим е руски това имах предвид.
170
2
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
Когато Руската империя така да се каже се разпада Полша се отделя с декрета на Ленин за мира. След ВСВ Сталин връща част от земите на украинците като компенсира Полша с немски земи. Така се получава Западна Украйна.това е най общо казано. Изобщо съветските лидери са се отнесли неграмотно и сега Русия страда също и Украйна хората нямат вина.
169
3
 
2
 
! Отговори
Боби преди 1 година
До Анонимен 161 Защо да не го повтарям. Първата война в която се ползва интернет "Мрежо Центрична" е именно Войната за Ирак. Все още САЩ имат генерали на място. С лед това Не. Дори в някоя страна(Афганистан) да има командващ той се занимава само с битовизми.
168
3
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 1 година
До 176....А преди Сталин да извърши масовата депортация на Кримски полуостров Крим чий е бил.Защото там основното население не е било руско.Обаче има и друг въпрос, гатанка При разпределяне регионите на църковни самостоятелни, диоцези мисля, Вселенски събор не е дала Крим на русите и Московското княжество.А на местното кримско.И до днес е така.Следователно Крим винаги е бил отделна от Русия.