Монпелие е новият шампион на Франция

"Грозното патенце" успя да спечели титлата за пръв път в своята история
Обновена: 21 май 2012 10:41 | 21 май 2012 10:41, Красимир Ангелов
1

Отборът на Монпелие доста изненадващо успя да стане шампион на Франция за този сезон.

Тимът не бе слаган изобщо в сметките за челните места в началото на сезона, но шокира всички със силното си представяне и спечели титлата.

Късно снощи "грозното патенце" се нуждаеше само от една точка при гостуването си на Оксер, но тимът финишира кампанията с победа и взе титлата в Лига 1.

Това е първа титла в историята на скромния тим, който ще играе в групите на Шампионската лига от есента.
Вчера отборът на Рене Жирар постигна успех над Оксер с 2:1 при гостуването си на "Абе Дешам".

Домакините от Бургундия започнаха по-добре мача и първи откриха резултата след попадение на Капо в 21-ата минута.

Гостите обаче обърнаха своя опонент с голове на Утака в 33-ата и 76-ата минута, с което спечелиха и титлата.

След края на сезона Монпелие финишира на 1-ата позиция в класирането с актив от 82 точки и тимът ще играе директно в груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

Втори в класирането остана ПСЖ, който също ще влезе директно в групите на Шампионката лига. Парижани стигнаха до пълен обрат над Лориен и взеха победата с 2:1 при вчерашното си гостуване.