Отново дузпи и червени картони белязаха Шампионската Лига

Байерн победи с 2:0 Арсенал след червен картон за англичаните
Обновена: 19 фев 2014 23:44 | 19 фев 2014 23:26,
2
Тони Кроос пак се разписа срещу Арсенал. Снимка: Ройтерс

Байерн Мюнхен трябваше да потрепери, но в крайна сметка постигна много важна победа с 2:0 срещу Арсенал в първия осминафинален мач от Шампионската Лига, игран на стадион "Емиратс".

"Артилеристите" изненадващо започнаха мача на много високи обороти и до средата на полувремето бяха подчертано по-добрия отбор. Те обаче направиха няколко сериозни пропуска, които бяха увенчани от Месут Йозил.

Звездата на домакините спечели дузпа, но след това пропусна от бялата точка. Малко по-късно обаче и Байерн пропусна дузпа, след като Давид Алаба уцели гредата. В този случай обаче Арсенал получи тежък удар, тъй като Войчех Шчесни бе изгонен с директен червен картон заради нарушението си срещу Ариен Робен.

През второто полувреме баварците имаха тотален контрол и в 54-та минута Тони Кроос откри резултата с много точен удар от границата на наказателното поле. Три минути преди края пък влезлият като резерва Томас Мюлер оформи крайния резултат с удар с глава.

Така подобно и на мача преди година Байерн си тръгна от Лондон с удобен аванс от два гола.

В другия мач от вечерта Милан също имаше голям малшанс. "Росонерите" удариха две греди срещу Атлетико и пропуснаха да вземат изненадващ аванс срещу сочените за фаворити "Дюшекчиите". В 83-та минута пък Диего Коста се разписа за гостите и така Атлетико измъкна победата с 1:0.