Моуриньо поруга грубо Венгер и на терена

Челси разгроми с 6:0 Арсенал навръх мач номер 1000 за французина
Обновена: 22 мар 2014 16:39 | 22 мар 2014 16:36,
1

Челси направо унищожи Арсенал с 6:0 в дербито от 31-я кръг на английската Висша Лига, играно на стадион "Стамфорд Бридж".

Домакините вкараха два бързи гола чрез Самуел Ето'о и Андре Шюрле още в началото на мача. След четвърт час игра пък интригата окончателно приключи, тъй като Челси спечели дузпа, а Арсенал получи червен картон.

Любопитното в случая бе това, че съдията Андре Маринър по нелеп начин обърка играчите на Арсенал и вместо Алекс Окслейд-Чембърлейн изгони Киерън Гибс. Еден Азар вкара дузпата. Малко преди края на полувремето Оскар мушна четвърти гол след асистенция на Фернандо Торес.

След почивката Челси вкара още два гола - чрез Оскар и влезлия като резерва Мохамед Салах, за да направи разгрома още по-голям.

Така Арсен Венгер със сигурност няма да запази добри спомени от своя мач номер 1000 начело на клуба. Жозе Муориньо от своя страна спечели поредна битка срещу своя съперник и продължава да няма загуба от него в 11-те мача помежду им. Така той ще има нови поводи да се заяде с французина, както направи на два пъти през сезона.