Чакането свърши - Арсенал грабна купата на Англия

"Артилеристите" триумфираха след драматичен обрат с 3:2 срещу Хъл Сити
Обновена: 17 май 2014 21:57 | 17 май 2014 21:46,
2
Снимка: Ройтерс

Арсенал най-сетне счупи почти 9-годишната прокоба, в която не можеше да спечели трофей и триумфира с купата на Англия.

"Артилеристите" триумфираха след като на финала на Уембли по драматичен начин обърнаха Хъл Сити с 3:2 след продължения и 120 минути игра.

"Тигрите" поведоха с два бързи гола с 2:0 и изглеждаше, че Арсенал отново ще има проблеми. Първо Джеймс Честър откри в 3-та минута, а след това Къртис Дейвис добави втори гол пет минути по-късно.

Санти Касорла обаче върна бързо един гол от пряк свободен удар и вдъхнови съотборниците си. Арсенал натискаше, но на четири пъти не получи дузпа. В 71-та минута обаче Лоран Косиелни вкара изравнителния гол.

В продълженията пък Аарън Рамзи вкара победния гол. Така Арсенал спечели първия си трофей от 2005 година насам, когато отново спечели купата на Англия.