Колумбия надви Гърция с 3:0 на Мондиала

Съседите ни не успяха да изненадат противника
Обновена: 14 юни 2014 21:02 | 14 юни 2014 21:00,
13

Колумбия успя да надвие Гърция с 3:0 в първия мач и за двата тима от Мондиала. Те се изправиха един срещу друг в Бело Хоризонте, в среща от Група "С" на турнира.

Първото попадение падна в 5-ата минута и бе дело на защитника Пабло Армеро, като това е и най-бързият гол на колумбийците на световни финали.

Теофило Гутиерес удвои в 58-ата минута, а Хамес Родригес оформи крайния резултат в 92-ата минута.

"Елините" демонстрираха добра тактическа грамотност по време на самата среща, но не успяха да изненадат противника с постепенните си атаки. Те стигнаха обаче до греда чрез Гекас през второто полувреме, като това бе и първата греда на Гърция, на световни финали.

Интересен факт е, че Гърция допуска първа попадения във всичките си седем мача на световни финали до момента.

Южноамериканците бяха по-добри в атакуващ план и като цяло успехът им бе заслужен.

След тази среща Колумбия има 3 точки и оглавява класирането в групата. Следващият мач на южноамериканците е срещу Кот Д'Ивоар на 19-и юни, докато Гърция ще срещне Япония ден по-късно.