Неймар, Суарес и Меси укротиха Атлетико Мадрид

Каталунците надвиха с категоричното 3:1
12 яну 2015 09:15,
1

Барселона окончателно загърби приказките за криза след като спечели ключова победа с 3:1 над Атлетико Мадрид на своя "Ноу Камп".

Каталунците имаха пълно преимущество през второто полувреме и поведоха с гол на Неймар след добра акция на Лео Меси. Отново аржентинецът изработи втория гол на Луис Суарес, но това стана след като съдията не маркира негова очевидна игра с ръка.

В началото на второто полувреме обаче реферът отсъди доста лека дузпа в полза на Атлетико за минимално чукване на Меси в крака на Хесус Гамес и Манджукич намали от бялата точка.

След това второто полувреме се превърна в корида и мачът бе насечен с много груби нарушения. Все пак в самия край Лео Меси сложи точка на спора с трети гол, стреляйки отблизо в мрежата.

Благодарение на успеха Барса се приближи на точка от лидера Реал Мадрид, който обаче има и мач по-малко. Атлетико остава на трето място на четири точки зад лидера.