Диджей дуото Атанас Костадинов (Asian Detective) и Мирослав Николов (Zinnat), или Soundforia, спечелиха първото място в конкурса Fusion DJ Rally.
Двамата доказаха, че две глави мислят по-добре от една, след като сетът им беше избран единодушно от публика, жури и екипа на Fusion Embassy.
„В последните 7 дни почти не сме спали, за да се подготвим за конкурса“ - споделиха те от сцената.
Fusion DJ Rally е първата голяма изява на авторската продукция на победителите Soundforia, които са добре познати на пловдивската клубна сцена като промоутъри на партита, в които „басът изнасилва сърцето ти“.
„От близо две години правим музика, но никога не сме я промотирали. Винаги сме знаели, че ако ставаме все по-добри, сцената сама ще ни намери“ - сподели Asian Detective веднага след конкурса.
„Много сме щастливи, че това се случи точно сега. За първи път ремиксираме български фолкор и честно казано - това е най-трудната задача, пред която сме се изправяли. Въпреки нечовешките срокове, мисля, че се справихме!“ - допълни Zinnat.
Soundforia, както и останалите четирима финалисти на Fusion DJ Rally– Vinid, Charoday, Brokoli и Krivak – пребориха тежки предизвикателства в последния етап от състезанието.
Всички те трябваше за по-малко от 10 дни да приготвят 30-минутен изцяло авторски сет, който интегрира в съвременния звук акапелни неравноделни български фолклорни песни, изпяти от формация Кипри и инструментални композиции на групите Балкански коне и Оратница.
И резултатите бяха впечатляващи – неравноделни тактове, многогласия, мултиинструментални песни – всичко преработено с клубен ритъм и парти настроение.
Едва ли българският фолклор някога е звучал по-близко, по-модерно и по-новаторски от снощи, когато го чухме в техно транс варианта на Vinid, счупения експериментален броукън бийт на Brokoli, в туптящия басов дръм енд бейс на Krivak, в медитативния дъбстеп на Charoday и в съвършено миксираното даунтемпо на Soundforia.
Освен сетовете на финалистите, вечерта бе допълнена от изпълнения на живо на народната певица Санка Мишева, фолклорна формация Кипри и група Оратница, както и от откриващ и закриващ сет на Balkansky (DJ COOH).
Победителите Soundforia отнесоха винилов трофей-уникат, както и куп награди: договор за международна и национална промоция с лейбъла на Fusion Embassy, участие на международен фестивал, промотиране в мрежата на най-влиятелното световно списание за диджеи – DJ MAG, лайф сет по диджей радио.
Освен сърцата на журито и публиката, Soundforia спечелиха и Наградата на група Оратница, които ги избраха заради преработката на своята песен да направят ремикс на тяхно парче в предстоящия им албум.
Всички останали финалисти получиха винилови грамоти, с пожелание да ги направят платинени.
Krivak, Brokoli, Charoday и Vinid също ще получат предложение за промоция от лейбъла на Fusion Embassy, а предстои и да бъде обявена наградата на Балкански коне и името на диджея, който ще се включи с ремикс в предстоящия им албум!
Всички финалисти бяха поканени от DJ COOH да предоставят най-доброто от авторската си продукция, което ще влезе в специална компилация, която самият DJ COOH ще промотира.
След всички емоции вечерта приключи отново със сетове на Balkansky и на победителите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС предприема мерки срещу вноса на фибростъкло по маршрутите на "Един пояс, един път"
Как кризата в Близкия изток поставя в риск доставките на хелий?
Приходите от търговия на Morgan Stanley превишиха очакванията с 1 млрд. долара
Bernstein: Пазарите на прогнози може да стигнат 1 трлн. долара до 2030 г.
Двойният провал на Джей Ди Ванс с Унгария и Иран
Орбан си отива. Кой ще заеме мястото му на главен разрушител на ЕС?
Шоково поскъпване на горивата: До 38,8% ръст при дизела
Еврос под тревога: Силен приток на вода идва от България
Адвокати уреждат фалшиви гей молби за убежище в скрита схема
Полски военни и техника ще преминат през България
НАП и КЗП започват проверки за ръста на цените (СНИМКИ)
Страхотна новина за ЦСКА
Флангови щурмовак подсилва Левски за решителните битки за титлата
Тежък удар за Ювентус
Годой много емоционален след дербито
Официално! Обявиха нова контрола на България
След отпадането от Атлетико: Ямал с огромно обещание
Поверия за Летен Петковден
5 стъпки за лимфодренажен масаж у дома
Любимите пилешки бутчета с аспержи на Ева Лонгория
Испанското DJ дуо MESTIZA сгорещява страстите в София тази зима
Топ нискогликемични храни за всеки ден
Камък рушур за чиста кожа без черни точки
Хванаха огромно количество контрабандно злато на "Капитан Андреево"
Приложение на ЕС ще проверява възрастта на децата в интернет
Отмъщение: Разбиха стъклото на кола в "Чайка" (СНИМКИ)
Пожарната във Варна набира нови кадри
Пак стрелба в турско училище
Остава ли Варна без Окръжна болница? МЗ вече месец бави разрешението за спасителния заем
От дълбините на Космоса до лекарския кабинет: Какво предстои за екипажа на „Артемида II“
Гробищата се оказват място, което опазва биоразнообразието
Кометата 3I/ATLAS е изхвърляла вода, равняваща се на 70 басейна дневно
Нова теория разкрива как е построена Хеопсовата пирамида в Гиза
Кога настъпва краят на света: Суперкомпютър на НАСА с шокираща прогноза
Палеонтолози: Гигантски ехидни са обитавали цяла Австралия