Шофьор на камион бе арестуван в София за даване на 1000 лв. подкуп на трима полицаи посред бял ден в София. Това става ясно от официално съобщение на прокуратурата.
По искане на Софийска градска прокуратура (СГП) Софийски градски съд (СГС) взе мярка за неотклонение задържане под стража спрямо Б. Я., обвинен в извършването на подкуп, пишат от държавното обвинение.
Б. Я. е привлечен като обвиняем за това, че на 01.08.2024 г. около 10:50 ч. в гр. София на бул. „Ботевградско шосе“ е дал 1000 лева на трима полицейски служители от Пето РПУ в столицата, за да преустановят полицейската проверка на товарен автомобил.
С постановление на СГП обвиняемият е задържан за срок до 72 часа, а на 04.08.2024 г. прокуратурата внесе в съда искане за задържане на обвиняемия под стража. Наблюдаващият прокурор изтъкна пред съда, че са налице всички предвидени в закона предпоставки за взимане на най-тежката мярка за неотклонение - налице е обосновано предположение относно авторството на деянието, престъплението, за което Б. Я. е привлечен към наказателна отговорност, е наказуемо с лишаване от свобода и е тежко умишлено; налице е и реална опасност от извършване на престъпление. В подкрепа на това твърдение прокурорът изтъкна доказателствата, че престъплението, за което е повдигнато предварително обвинение, е извършено с цел да се прикрие друго престъпление – такова против интелектуалната собственост, както и че в тази връзка ще бъде проведено разследване, пише "Сега".
Съдът намери, че макар и в ранен етап, в хода на разследването са събрани достатъчно доказателства, които водят до извод за обосновано предположение, че именно обвиняемият е извършил престъплението, за което е привлечен в това качество. Съдът прие, че е налице и реална опасност от извършване на друго престъпление. Поради това определи като подходяща най-тежката мярка за неотклонение и задържа за постоянно шофьорът на камиона.
Определението на съда не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Софийски апелативен съд. Разследването по случая продължава.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Фридрих Мерц е с рекордно нисък рейтинг за действащ канцлер на Германия
S&P 500 и Nasdaq Composite започват сесията с нови върхове*
САЩ са ударили два петролни танкера на Иран
Германия търси нови съюзи, за да се противопостави на геополитическия хаос на Тръмп
Калас: ЕС иска да ускори преговорите за присъединяването на Молдова
Лагард: Стейбълкойните може да затруднят паричната политика на ЕЦБ
Доц. Кунчев: БАБХ не могат да се справят с обработката срещу комари
Гражданите с високи очаквания към новия кабинет
В "Money.bg" на 9 май от 16:30 часа: Дупките в бюджета и състоянието на българските финанси
Ключовите министерства в нови ръце: Силен старт и тежки заявки за промяна
Централна прогноза
Артета се присмя на Уейн Рууни
Масово падане и победа за Пол Мание в откриващия етап на Джиро д'Италия
БФС помилва треньор на ЦСКА
Обявиха бъдещето на Ливърпул
Бомба от Англия: Ман Юнайтед взима лидера на Челси за 110 млн. евро
Страхотни новини за Ливърпул
Актрисата Симона Халачева се присъединява към Гринго-Богдан Григоров и Михаил Милчев в спектакъла „Херкулес vs Авгий“
За 3 китайски зодии животът става по-лесен от 9 май
VARTA и Day Off: Family Time – енергия за най-ценните семейни моменти
Педикюри за пролет-лято 2026: В красиви цветове и с блясък (+Снимки)
„Резерватът Куба“: живописните кътчета в Стара Хавана с нейните легендарни кръчми и магазините с купони
Спатифилум – как да се грижим за цветето „женско щастие“
14 души дариха кръв в кампанията на БЧК във Варна
Варненски водолази ще чистят дъното на Морска гара
Варна приема 29-о Класик рали „Нептун“
Ново разписание за варненски автобус от понеделник
Освободиха заложниците от банковия обир в Германия
Варна отстъпва на Бургас по брой плажове със "Син флаг"
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите
НАСА тества революционен двигател, който може да отведе хора до Марс
„Афелион“: Европейската космическа агенция влиза в света на видеоигрите